Cesta zpátky: Návrat žen po rodičovské dovolené na trh práce v České republice

Tomešová-Bartáková Helena

Jak vypadá návrat českých žen na trh práce po rodičovské dovolené? Co ovlivňuje jejich chování? S jakými se potýkají problémy a jak je řeší? Jak se dívají na současnou rodinou politiku v České republice? To jsou základní otázky předkládané publikace. V teoretické rovině jsou rozpracovány jak makro-sociální, tak i mikro-sociální souvislosti problematiky, zatímco druhou část publikace tvoří výsledky kvalitativního výzkumu na dané téma.
Jak vypadá návrat českých žen na trh práce po rodičovské dovolené? Co ovlivňuje jejich chování? S jakými se potýkají problémy a jak je řeší? Jak se dívají na současnou rodinou politiku v České republice? To jsou základní otázky předkládané publikace. … číst dále
V současné době není možné zakoupit
Osobně v Praze:na dotaz
Přepravní společností:na dotaz
PPL - MAX 30 kg: 99,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 49,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0026826
NakladatelstvíMuni Press
Počet stran244
Jazykčeština
Rok2009
Typ produktuBrožovaná kniha
EAN9788021050129
Běžná cena s DPH 320 Kč
Ušetříte 94 Kč
226 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
PopisPodrobnosti
Jak vypadá návrat českých žen na trh práce po rodičovské dovolené? Co ovlivňuje jejich chování? S jakými se potýkají problémy a jak je řeší? Jak se dívají na současnou rodinnou politiku v České republice? To jsou základní otázky předkládané publikace, která se zaměřuje právě na problematiku návratu českých žen na pracovní trh po rodičovské dovolené. Autorka zde rozpracovává jak makrosociální souvislosti problematiky jako jsou institucionální podmínky (rodinná politika a politika pracovního trhu), kulturní kontext a strukturální podmínky pracovního trhu, zejména postavení žen a žen s dětmi na trhu práce, tak i mikrosociální souvislosti, kam řadíme osobní preference žen v oblasti kombinace rodinného a pracovního života, mikroekonomické tlaky na domácnost a vliv lidského kapitálu žen. Druhou zásadní část publikace tvoří výsledky kvalitativního výzkumu, ve kterém sledujeme, jak jsou jednotlivé výše zmíněné vlivy vnímány samotnými ženami na individuální úrovni, a to právě v období tranzice z rodičovské dovolené na pracovní trh. Cílem bylo prozkoumat, jaký skutečný význam mají jednotlivé faktory pro průběh návratu českých žen na trh práce po rodičovské dovolené, přičemž zvláštní pozornost je věnována vlivu relevantních veřejných politik.
Autor románu Cesta zpátky Erich Maria Remarque byl německý spisovatel, který se vlastním jménem jmenoval Erich Paul Remark. Narodil se v roce 1898, měl dva bratry a dvě sestry a studoval na učitelském ústavu v Münsteru. Ve svých 18 letech, tedy v roce 1916, odešel do první světové války, kde byl však na západní frontě brzy vážně zraněn a zbytek tak prožil v lazaretu. Po návratu z války mu dělalo velký problém začlenit se do běžné společnosti, vystřídal řadu povolání od učitele, malíře až po automobilového závodníka či redaktora několika časopisů. Za svůj život velmi cestoval, podíval se například do Itálie, Švýcarska nebo Turecka. V roce 1933 byl prohlášen za literárního zrádce, neboť jeho výklad války v jeho knihách byl pro tehdejší dobu značně nevhodný. Byl proto zbaven německého občanství, emigroval do USA, kde získal občanství americké. V roce 1958 se po druhé oženil, a to s americkou filmovou hvězdou. Erich Maria Remarque zemřel na srdeční chorobu v roce 1970. Nyní si ho připomínáme jako jednoho z nejlepších spisovatelů své doby. Erich Maria Remarque napsal knihu Na západní frontě klid, která líčí hrůzy světové války. Jde o nejznámější knihu tohoto autora, která se však dočkala také svého volného pokračování. Kniha Cesta zpátky u nás v srpnu 2011 vychází ve svém druhém vydání, vydává ji nakladatelství Ikar. Cesta zpátky má 264 stran a jde o literární klasiku. Na rozdíl od jiných dalších vydání má Cesta zpátky zcela nový český překlad. Cesta zpátky je román, který navazuje na hrůzy války, které zažili mladí chlapci v boji. Vzpomínky na zákopy, na své umírající kamarády jsou tak živé, že je až nemožné začlenit se zpět do normálního života. Mladíci se přitom vydali do války zcela dobrovolně ze školních lavic s myšlenkou, že půjde o dobrodružství. Brzy však poznali krutou realitu a především nesmyslnost a absurditu války. A cesta zpátky do běžného života je mnohem těžší, než cesta na frontu.