Doležal Petr

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Doležal Petr)
Evropská vína V.vína Rakouska
-21 %
100 Kč
79 Kč
(Doležal Petr)
S.E.X.
-24 %
220 Kč
168 Kč
(Doležal Petr)
České vidle
-23 %
230 Kč
176 Kč
(Doležal Petr)
Generace decibelů
-26 %
300 Kč
222 Kč
(Doležal Petr)
Generace decibelů III
-26 %
350 Kč
259 Kč
(Doležal Petr)
Čtení mysli podle Petra Doležala
-26 %
350 Kč
259 Kč
Doležal Petr
Petr Doležal se narodil 1. října 1979 v Chrudimi. Během života žil v Hroubovicích, v Chrasti, Rosicích a Skutči. Nyní usídlil ve vesničce Pokřikov. Již mnoho let je členem skautského oddílu Vlčí stopa v Chrasti. Svůj první veřejný zápis do skautské kroniky, učinil počátkem roku 1992. Po maturitě začal pracovat a téměř přestal psát. Pak si ale uvědomil, že mu v životě něco podstatného chybí a mezi to patřilo i psaní. Rozhodl se proto k malému návratu ke svým kořenům a k sobě samému.
Svůj vztah k literatuře, objevil již v ranném věku. Ve 14 mu otiskli první povídku, a to v minulorežimních celostátních novinách. Jednalo se o povídku s názvem Tabulka čokolády. Následovala básnická prvotina Cestou na sever. Literární tvorbu však odstartoval v 16, kdy se stal frontmenem heavy metalového hudebního uskupení, pro které psal texty písní. Ty ho dovedli až k prvnímu místu soutěže Talent ČSSR.
Svoji první knihu Prokletí publikoval roku 2011, vydalo nakladatelství Fragment. Jeho knihy se řadí do mnoha žánrů, v tomto směru je nezařaditelný. Rád píše detektivní zápletky a sci-fi motivy. Přispívá do časopisu XB-1, například povídkou Sergej Popov z července 2014. Jeho detektivní dětská novela Zahrada pro Enuel získala 2. místo v soutěži Albatrosu, roku 2013 a román Enkláva byl oceněn jako nejlepší román v soutěži Dumky podvečerné, roku 2014.
Píše o evropském vinařství a odborné knihy o sommelierství, je předním odborníkem na tuto problematiku. Je šéfredaktorem dětského rybářského časopisu Mladý rybář, který vydává ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR, píše i rybářskou beletrii. Také je propagátorem a autorem Neošokingové literatury a v České Republice jako první zavedl do literatury pojem Živá kniha. Zabývá se také okultní literaturou. Je garantem a vyhlašovatelem nadnárodní literární soutěže V rukojmí slov a dětské literární soutěže Můj svět slov. Je jedním z mála českých spisovatelů, který se živí psaním knih.