Donnelly Jennifer

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Donnelly Jennifer)
Modré hlubiny (WaterFire sága)
-25 %
299 Kč
224 Kč
Donnelly Jennifer

Tato autorka se narodila 16. srpna roku 1963. Je americkou spisovatelkou, proslavenou historickým románem A Northern Light. Ten je založen na neslavné vraždě Grace Browna Chesterem Gillettem v horách Adirondack roku 1906. V roce 2004 vyhrál román Carnegie Medal v kategorii pro děti a mladé dospělé v Británii. V USA kniha získala ocenění Los Angeles Times Book Prize v kategorii pro mladé a mladé dospělé a dále Printz Award od American Library Association za nejlepší knihu pro mladé dospělé.

Narodila se v Port Chester, New York. Její prarodiče se do New Yorku přestěhovali z Dublinu v Irsku a usadili se v regionu Adirondack. Vystudovala University of Rochester, obor anglická literatura a evropské dějiny a absolvovala s vyznamenáním. Také navštěvovala Birkbeck College, University of London v Anglii. Do New Yorku se vrátila ve svých 25 letech a přestěhovala se do Brooklynu.

Její první kniha byla vydána v roce 2002. Jednalo se o obrázkovou knihu, s ilustracemi Stephena Gammella. V tomtéž roce publikovala svůj první román, svoji desetiletou práci - The Tea Rose. Je to první kniha z trilogie zasazené do londýnského East Endu na konci 19. století, následující příběh Jacka Rozparovače. Další knihy ze série nesou název Winter Rose a Wild Rose.

Její druhý román pro mladé dospělé, Revolution je o dvou dospívajících dívkách – jedna žije v současném Brooklynu a druhá v Paříži během francouzské revoluce. Jejich příběhy se proplétají, protože se obě snaží najít smysl v tragédiích, se kterými se setkávají. Kniha byla vydána v říjnu roku 2010. Získala ocenění Odyssey Award, z čehož byla autorka uchvácena a ohromena, neboť tuto knihu považuje za nejtěžší knihu, co napsala.

V současné době autorka žije v New Yorku v Hudson Valley se svým manželem a dcerou.