Emerson Kevin

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Emerson Kevin)
Oliver Nocturno 1 - Upírova fotografie
-25 %
59 Kč
44 Kč
(Emerson Kevin)
Oliver Nocturno 2 - Vražedný svit slunce
-25 %
59 Kč
44 Kč
(Emerson Kevin)
Oliver Nocturno 3 - Krevní pouta
-25 %
59 Kč
44 Kč
(Emerson Kevin)
Oliver Nocturno 4 - Lovec démonů
-25 %
59 Kč
44 Kč
(Emerson Kevin)
Oliver Nocturno 5 - Věčná hrobka
-25 %
59 Kč
44 Kč
Emerson Kevin

Kevin Emerson se narodil a vyrostl v Cheshire v Connecticatu, USA, kde také psal jeho knihy. Kevin Emerson je autorem knih pro mladé čtenáře. Kevin Emerson vystudoval privátní literární školu Colby College v Waterville. Jako druhák byl nadšený z programu tvůrčího psaní, kam se také přihlásil, ale dostal se do náhradní třídy malování. Malování měl rád, ale táhlo ho to k psaní. Začal psát příběhy na vlastní pěst. Kevin Emerson hrál také v pochodující jazzové skupině a vystudoval obor biologie. Strávil semestr v Keni, kde studoval obor zachování divokého života.

Po vysoké škole se Kevin Emerson odstěhoval do Bostnu, kde krátce pracoval jako pokladník v bance, než si našel práci na základní škole jako učitel přírodních věd. Zjistil, že práce s dětmi mu přináší radost. Byl nadšený z knih pro mladé čtenáře a tak se pustil do psaní svých vlastních.

První dva rukopisy mu nevyšly, teprve až třetí – Carlos is gonna get it – mu vyšel v knižním obchodě. Je také autorem sérií Oliver Nocturno – příběhů o mladém upírovi outsiderovi, který má záchvaty úzkosti, soucítí s lidmi a dle proroctví je předurčen k otevření brány Nexie. V současné době vychází v angličtině jeho další novela – The Lost Code – která má být první knihou z nové série pojmenované Atlanteans series.

Kevin Emerson je také hudebník. Jeho současným projektem je dětská skupina The Brainiac Kids, kde píše nápadité texty ze života základní školy v duchu školního rocku. Kromě psaní se Kevin Emerson dál věnuje jako dobrovolník práci s dětmi. Zpívá a hraje na bubny v kapele Central Services, pro kterou také píše sám texty písní.