Faraoni a kouzelníci
-25 %

Faraoni a kouzelníci

Čapek Jindra Tomek Jiří

Ze staroegyptských mýtů, bájí a pověstí autor vybral ty nejpoutavější, vypravuje o slavné královně Hatšepsovet, první vladařce v historii, o faraonu Ramessovi II., pět bajek o moudrosti zvířat a v neposlední řadě i o krásné a mocné královně Kleopatře a Caesarovi a Antoniovi. Text doplňují vysvětlivky, přehled říší a dynastií faraonů.
Ze staroegyptských mýtů, bájí a pověstí autor vybral ty nejpoutavější, vypravuje o slavné královně Hatšepsovet, první vladařce v historii, o faraonu Ramessovi II., pět bajek o moudrosti zvířat a v neposlední řadě i o krásné a mocné královně Kleopatře … číst dále
Není skladem
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0037726
NakladatelstvíAlbatros
Počet stran176
Rok2009
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788000014296
Běžná cena s DPH 229 Kč
Ušetříte 58 Kč
171 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Popis
Z nepřeberného množství staroegyptských mýtů, bájí a pověstí autor vybral ty nejpoutavější a převyprávěl je pro dnešního čtenáře. V předcházející knize Bohové a faraoni se věnoval Staré a Střední říši, v knize druhé obrací svou pozornost k Nové říši a Řecké době. Vypravuje o slavné královně Hatšepsovet, první vladařce v historii lidstva, i o faraonovi Ramessovi II., jehož příhody jsou plné záhad, tajemství, napětí, čar a kouzel, a o jeho potomcích. V oddíle o podivuhodné moudrosti zvířat zpracovává pět krátkých bajek, např. o lvu, o dvou šakalech, o supici a kočce aj. V legendě o faraonovi Taharkovi a dalších se už přeneseme k vládcům pozdní doby. K příběhům o faraonech doby řecké patří i známé texty o krásné královně Kleopatře a Caesarovi a Antoniovi. Text doplňují vysvětlivky, přehled říší, dynastií a faraonů a použitá literatura.