František Kotleta

František Kotleta

František Kotleta

Tento týden se nám zalíbil právě František Kotleta. Jedná se zřejmě o pseudonym českého spisovatele, který svoji identitu drží v tajnosti. Proto vše, co se o autorovi dozvíte, může, ale také nemusí být pravdou.

Vlastním jménem Leoš Kyša je spisovatelem akční sci-fi a fantasy literatury a bývalým novinářem, údajně narozen roku 1981. Pochází z umělecké rodiny, jeho matka byla tanečnice a gymnastka. O otci se nic neví. Od svých šesti let se Kotleta probíjel životem sám. Dva roky strávil ve věznici Heřmanice, kvůli nedorozumění. K literatuře se dostal až ve výkonu trestu.

Jistou pravdou je, že jeho prvním vydaným románem byla kniha Hustej nářez z roku 2010. Autor tak započal tak sérii Bratrstvo krve. Silně emotivní příběh o několikasetletém upírovi Janu Bezzemkovi, který se svojí rodinou brání Zemi před invazí mimozemských okupantů, si našel mnoho čtenářů. Roku 2012 vyšlo pokračování Fakt hustej nářez a o rok později Mega hustej nářez. Ve stejném roce autor vydal první díl staroslovanské mytologie Perunova krev. Dále vyšly: sbírka povídek Příliš dlouhá swingers party, román Lovci, novela Vlci, kniha Velké problémy v malém Vietnamu a v roce 2016 první díl trilogie Spad (pokračování Poločas rozpadu a Rázová vlna vyšly o rok později). Zatím poslední knihou Františka Kotlety je kniha Poslední tango v Havaně.

Nicméně dobrou zprávou pro fandy Františka Kotlety je, že Hustej nářez se zrovna nedávno dočkal nového zpracování. Tentokrát ve formě komiksu. Upíři proti mimozemšťanům. Kultovní série poprvé v obrázcích, které znamenají komiks!