Furioso

Edströmová Carin Bartosch

Ženské smyčcové kvarteto Furioso se připravuje na cestu na odlehlý švédský ostrov, kde má nahrávat nové album. Jejich šéfku Louise Armstahlovou však postihne náhlé zranění ruky, kvůli kterému nemůže hrát. Ve snaze zachránit projekt se rozhodne požádat dávného přítele, váženého houslistu Raoula Liebeskinda, který žije v New Yorku, aby zaujal její místo. Jenže Liebeskind má za sebou barvitou historii dostaveníček a vášnivých vztahů s ostatními členkami uskupení. V kvartetu to začne pořádně vřít ještě před jeho příjezdem.
Na ostrově daleko od civilizace oživnou staré lásky, viny, tajemství a touhy. Emoce se stupňují v dramatické crescendo. Když na scénu přichází policejní komisařka Ebba Schröderová, je jí jasné, že vyřešit případ vraždy, která se tu udála a v níž hrají roli odhalená tajemství, temné pohnutky a břemeno viny, nebude vůbec lehký úkol.
Furioso je moderní verze klasické detektivky, čtenář do poslední chvíle netuší, kdo je vrah. Členění románu, stejně jako charaktery postav, se inspiruje operou Don Giovanni. Hudba hraje v knize klíčovou roli, jejím prostřednictvím postavy vyjadřují a prožívají city. Edströmová namíchala ve svém debutu koktejl z vážné hudby, sexuálního napětí a zločinu.
Ženské smyčcové kvarteto Furioso se připravuje na cestu na odlehlý švédský ostrov, kde má nahrávat nové album. Jejich šéfku Louise Armstahlovou však postihne náhlé zranění ruky, kvůli kterému nemůže hrát. Ve snaze zachránit projekt se rozhodne … číst dále
Není skladem
PPL - MAX 30 kg: 99,00 Kč
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL na Slovensko - MAX 30 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 49,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 89,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 20 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 20 kg: 69,00 Kč
Kód0056070
NakladatelstvíHost
Počet stran560
Jazykčeština
Rok2013
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788072946334
Běžná cena s DPH 349 Kč
Ušetříte 111 Kč
238 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
PopisPodrobnosti
Ženské smyčcové kvarteto Furioso se připravuje na cestu na odlehlý švédský ostrov, kde má nahrávat nové album. Jejich šéfku Louise Armstahlovou však postihne náhlé zranění ruky, kvůli kterému nemůže hrát. Ve snaze zachránit projekt se rozhodne požádat dávného přítele, váženého houslistu Raoula Liebeskinda, který žije v New Yorku, aby zaujal její místo. Jenže Liebeskind má za sebou barvitou historii dostaveníček a vášnivých vztahů s ostatními členkami uskupení. V kvartetu to začne pořádně vřít ještě před jeho příjezdem. Na ostrově daleko od civilizace oživnou staré lásky, viny, tajemství a touhy. Emoce se stupňují v dramatické crescendo. Když na scénu přichází policejní komisařka Ebba Schröderová, je jí jasné, že vyřešit případ vraždy, která se tu udála a v níž hrají roli odhalená tajemství, temné pohnutky a břemeno viny, nebude vůbec lehký úkol. Furioso je moderní verze klasické detektivky, čtenář do poslední chvíle netuší, kdo je vrah. Členění románu, stejně jako charaktery postav, se inspiruje operou Don Giovanni. Hudba hraje v knize klíčovou roli, jejím prostřednictvím postavy vyjadřují a prožívají city. Edströmová namíchala ve svém debutu koktejl z vážné hudby, sexuálního napětí a zločinu.
Kriminálních a detektivních příběhů není nikdy dost, a tak má pro vás knihkupectví Beletrie.eu na konci srpna tohoto roku připravenou další knihu, která se řadí právě mezi tyto žánry. Literaturu, která s námi bude celých 560 stran, vydává nakladatelství Host a představí se nám spisovatelka Carin Bartosch Edströmová. Od této autorky u nás najdeme zatím právě pouze knihu Furioso, která byla v originále vydána již v roce 2006 a my se jí dočkáváme nyní. Jde o první knihu této autorky a její příběh vypráví právě o tom, čemu se Carin Bartosch Edströmová celý svůj život věnuje. To bychom ale předbíhali, pojďme si o autorce říct alespoň pár slov. Carin Bartosch Edströmová se narodila v roce 1965 a během svého dětství vyrůstala v Římě v Itálii a také ve městě Lund v jižním Švédsku. Kromě toho, že se jedná o dirigentku symfonického orchestru, jde také o vyškolenou skladatelku, která se specializuje na opery a komorní záležitosti. Jak bychom mohli snadno uhodnout, její vášeň k hudbě ovlivnila také její literární tvorbu, a tak když vydala knihu Furioso, bylo jasné, co bude jejím hlavním námětem. Kromě toho, že se Carin Bartosch Edströmová věnuje psaní, působí také jako překladatelka. A o čem že se tedy dočteme v debutující knize Furioso, kterou pro vás máme v našem knihkupectví přichystánu? V příběhu knihy se seznámíme s ženským smyčcovým kvartetem nazvaným právě Furioso, které se připravuje na cestu na odlehlý švédský ostrov. Právě tam má totiž nahrávat nové album, stane se však nečekaná událost. Když si šéfka Louise Armstahlová poraní ruku a nemůže hrát, rozhodne se kvarteto vše zachránit a požádat o pomoc dávného přítele žijícího v New Yorku. Vážený houslista Raoul Liebeskind je však známý svými vášnivými vztahy s ostatními členkami uskupení a v kvartetu to začíná být znát už dlouho před jeho příjezdem. Čtěte knihu Furioso a dozvíte se i vy více o dávných láskách, touhách a tajemstvích.