Gantz Corine

Životopis Zpět na seznam autorů
Přečtěte si od tohoto autora...
(Gantz Corine)
Skryto v Paříži
-19 %
349 Kč
282 Kč
Gantz Corine
Tato introvertní autorka se ve Francii narodila a strávila zde prvních dvacet let svého života. Studovala současné umění u města Sorbonna a pracovala v oblasti reklamy a marketingu v Paříži, San Franciscu a Los Angeles. 
Ve svých 22 letech potkala amerického umělce, o deset let staršího, který jí sebou vzal do Spojených států. Do té doby zemi nikdy neopustila. Nyní již manžel, pracujev Los Angeles ve filmovém průmyslu a Corine toto město učarovalo hlavně díky teplému počasí, které je zde 300 dní v roce. Až v americe se zamilovala do psaní a do anglického jazyka.
Je autorkou populárního blogu Skryto ve Francii (Hidden in France), kde se setkáte s jejím zvláštním humorem. Zabývá se zde tématy vztahů, jídla, dekorací a všeho francouzského. Proslavila se díky debutovému románu Skryto v Paříži, kterou sama publikovala v roce 2011.
Dále chystá příběh o rodině, která v Paříži žije již sto let. Také pracuje na fotografické knize, která bude obsahovat kouta Paříže, jež turistům nejsou tak známa. 
Nejvíce jí baví sedět u svého stolu po osm hodin denně. Jen kdyby to nevedlo k velkému tvaru jejího zadního konce. :-)
Nyní žije poblíž Los Angeles s manželem a dvěma syny.
 
Oblíbený citát: „Je naprosto snadné, nebýt spisovatelem. Většina lidí není spisovateli a je toho velmi malá škoda.“ Julian Barnes, Flauberův papoušek.
 
Úspěchy: Uklidila po vaření a vyprala prádlo pro celou svojí rodinu, to vše za posledních dvacet let. Co? Za to se cena nedostává? :-)
 
Zajímavosti: Co na Francii miluje a jaký je rozdíl mezi životem v Evropě a ve Spojených státech?
 
V dětství krásu Francie Corine neuměla ocenit, ale nyní když může srovnávat, vidí její kouzlo a architekturu. V Americe jí chybí ty nezávislé obchody, kde nakupování je dobrodružstvím. Majitelé, kteří si dělají svůj vlastní výběr výrobků, které jinde nenajdete. Malé knihkupce, květinové obchody, které se zdají být jednoduché, ale dělají město hezčím a pekárny na každém rohu. 
Francouzi navíc mají takové kolektivní ochranářství vůči své historii a kulturnímu dědictví. To považují za drahé a chápou, že musí přispět k jeho zachování. Oproti Spojeným státům je ve Francii potřeba růstu za každou cenu.  Paříž se po 25 letech téměř nezměnila, dokonce je lépe udržovaná a obnovená. V Los Angeles skoro nenajdete nic, co by bylo 25 let staré.
Každý blok Paříže je ve skutečnosti malá vesnice, která funguje jako dobře naolejovaný stroj, tvořivost jde ruku v ruce s tradicí. Francouzští lidé oceňují krásné řemeslné zpracování a raději koupí kvalitní zboží, než spoustu levného. 
V neposlední řadě, je zde báječné jídlo, u něhož platí, že kvalita je v rovnováze s kvantitou. Francouzi jsou prostě labužníci a dobré jídlo vyžadují všude, v práci, ve školách i doma. To by američané nepochopili. 
O francouzích se říká, že jsou nepřátelští. To však není pravda. Oni jsou přátelští, ale jen k těm lidem, které znají. Ovšem, poznat člověka stihnou i za týden. To už budou vědět, jakou máte rád kávu a kterou bagetu si obvykle kupujete.
Na Americe se jí oproti tomu libí, že lidé hledají společná řešení každého problému, místo dlouhého dohadování se. Také to, že se dá nakoupit vše - od ponožek po víno - na jednom místě.