Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy

Hruška Emil Janečková Bronislava

V archivech jsou uloženy statisíce dnes už zapomenutých soudních a policejních spisů, které dokumentují lidská dramata na straně obětí, zločinců i mužů zákona. Patnáct kriminálních případů zpracovaných v této knize čerpá právě z těchto dobových dokumentů a přináší pohled na proměnu zločinu v letech 1914 až 2004 od časů, kdy ještě v kriminalistice neexistovala daktyloskopie až po první případ vyřešený metodou porovnání DNA a pátrání v kyberprostoru internetu. Skutečné zločiny zasazené v reálných a často také dramatických kulisách historie naší republiky. Otec, který pro svou lásku obětuje dítě. Kasař, který si neváhal změnit tvář. Žena, která stála za zmizením minimálně 47 dětí. Vrah v roli hrdiny, který dostane vyznamenání od prezidenta republiky… Skutečné příběhy, které jsou často šílenější než nespoutaná fantazie spisovatelů. Kniha vychází z oblíbeného rozhlasového cyklu „Historie českého zločinu“, který je od roku 2016 vysílán na stanici Český rozhlas Dvojka.
V archivech jsou uloženy statisíce dnes už zapomenutých soudních a policejních spisů, které dokumentují lidská dramata na straně obětí, zločinců i mužů zákona. Patnáct kriminálních případů zpracovaných v této knize čerpá právě z těchto dobových … číst dále
Skladem
Osobně v Praze:pozítří
Přepravní společností:čtvrtek 25.4.
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0405860
NakladatelstvíČeský rozhlas
Počet stran296
Jazykčeština
Rok2019
Typ produktuBrožovaná kniha
PodtitulSkutečné kriminální případy
EAN9788087530986
PN15.3.2019
Běžná cena s DPH 249 Kč
Ušetříte 71 Kč
178 Kč
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Podrobnosti

Připravujeme novinky - Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy

Máte rádi kriminálky? Zajímáte se o historii českého zločinu? Pak nepřehlédněte právě vydanou novinku autorů Emila Hrušky a Bronislavy Janečkové. V knize Historie českého zločinu najdete skutečné příběhy z archivů zapomenutých soudních a policejních spisů. Lidská dramata na straně obětí, zločinců i mužů zákona! Představujeme patnáct kriminálních případů, čerpajících z dobových dokumentů. Těšit se můžete na proměnu zločinu v letech 1914 až 2004. Na dobu, kdy v kriminalistice ještě neexistovala daktyloskopie (otisk prstu). A co třeba první případ vyřešený metodou porovnání DNA? Z novodobějších dějin pak i pátrání v kyberprostoru...

Skutečné zločiny zasazené v reálných a často dramatických kulisách historie naší republiky. Případy často šílenější než nespoutaná fantazie spisovatelů. Otec, který pro svou lásku obětuje dítě. Kasař, který si neváhal změnit tvář. Žena, která stála za zmizením minimálně 47 dětí. Vrah v roli hrdiny, který dostane vyznamenání od prezidenta republiky....na to a mnohem více se v knize můžete těšit!

Český rozhlas Dvojka od roku 2016 vysílá cyklus Historie českého zločinu. Kniha z tohoto oblíbeného pořadu vychází.

Bronislava Janečková je dlouholetou rozhlasovou a televizní autorkou, redaktorkou a dramaturgyní. Emil Hruška se od roku 2004 specializuje na problematiku Evropské unie a působí jako poradce některých českých poslanců Evropského parlamentu. Literární činnost a publicistika se často překrývá s jeho profesním zájmem, ale většinou jej přesahuje.