Inkoustová smrt

Funkeová Cornelia

V závěrečné části trilogie Inkoustový svět se vyhrocuje konflikt mezi rodiči Meggie, zda zůstat ve světě knih, Inkoustovém světě, nebo se vrátit do reality a o dobrodružstvích Inkoustového světa si jen číst. Další konflikt vzniká mezi Fenogliem, tvůrcem, Inkoustového světa, a Orfeem, který tento svět chce změnit podle svých představ. Vazač knih Mo coby zbojník Sojčí pírko se pouští do boje proti Zmijohlavovi. Láska Meggie k Faridovi pomalu slábne a dívka se začne zajímat o mladého Doriu, průvodce Černého prince. Zmijohlav je sice nesmrtelný, ale Mo upravil Prázdnou knihu, která je s osudem Zmijohlava spojena, tak, že kníže spolu s ní pomalu odumírá. Resa je těhotná a chce se vrátit do skutečného světa, požádá tedy Orfea, aby jí napsal slova, jejichž pomocí se může včíst zpátky. Orfeus však sleduje své vlastní plány... Strhující vyvrcholení mnohovrstevnatého příběhu určeného všem milovníkům fantasy.
V závěrečné části trilogie Inkoustový svět se vyhrocuje konflikt mezi rodiči Meggie, zda zůstat ve světě knih, Inkoustovém světě, nebo se vrátit do reality a o dobrodružstvích Inkoustového světa si jen číst. Další konflikt vzniká mezi Fenogliem, … číst dále
Není skladem
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0038380
NakladatelstvíKnižní klub
Počet stran672
Jazykčeština
Rok2011
Typ produktuVázaná kniha
EAN9788024230818
Běžná cena s DPH 369 Kč
Ušetříte 74 Kč
295 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Průměrné hodnocení
100 %
Hodnoceno 1×
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb
Podrobnosti
Autorka románu Inkoustová smrt Cornelia Funkeová patří mezi německé autorky knih pro děti a mládež. Cornelia nejprve studovala pedagogii a poté, při tom, co tři roky pracovala jako vychovatelka, knižní ilustraci na vysoké škole výtvarné v Hamburgu. Do role spisovatelky se dostala přes toto původní povolání ilustrátorky, kdy se rozhodla ilustrovat svoji vlastní knihu. Cornelia Funkeová je dodnes autorkou hned několika desítek takových knih, opomenout však nelze ani pozici scénáristky, kdy psala scénář televizního seriálu. V roce 2005 se přestěhovala se svými dětmi a manželem do Los Angeles. Mezi její tvorbu patří, samozřejmě mimo jiné, především trilogie Inkoustový svět, přičemž právě kniha Inkoustová smrt je poslední knihou této trilogie a navazuje na předcházející dva díly: Inkoustová krev a Inkoustové srdce. Kniha vychází v červenci roku 2011 a čtenáři se mohou těšit na 369 stran pokračování minulých dílů. Inkoustová smrt, tedy závěrečný díl zmíněné trilogie, vypráví o tom, jak se vyhrotil konflikt mezi rodiči Meggie, zda zůstane ve světě knih či se vrátí do reality. Návrat by znamenal, že by si dobrodružství světa knih, tedy inkoustového světa, pouze četla. Další neshody nastávají mezi tvůrcem inkoustového světa Fenogliem a Orfeem, který chce svět proměnit podle svých představ. Mezi tím se mezi sebou pouští do boje také vazač knih Sojčí pírko a Zmijohlav, zatímco láska Meggie k Faridovi pomalu, ale jistě slábne. Meggie se v tu chvíli už zajímá a o mladého Doriu, který je průvodcem Černého prince. Přestože Zmijohlav je nesmrtelný, vazač knih upraví Prázdnou kniha, která je se Zmijohlavem spojená. V posledním díle trilogie Inkoustový svět se čtenáři také dozví, že je Resa těhotná a ráda by se vrátila do skutečného světa. Její žádost směřovanou Orfeovi, aby jí napsal taková slova, aby se čtením mohla vrátit, však nejsou vyslyšena, neboť Orfeus má své vlastní plány. Kniha Inkoustová smrt není určena jen všem čtenářům předchozích dílů trilogie, ale také všem milovníkům fantasy.