A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž


Abd-ru-shin

Abd-ru-shin

Vlastním jménem Oskar Ernst Berhhardt (18. dubna 1875 – 6. prosince 1941, v Německu), byl německý spisovatel, omylem uváděný jako zakladatel Hnutí grálu. Narodil se v hornolužickém městečku Bischofswerda v Sasku nedaleko českých hranic.

Po absolvování obchodní školy se stal nejdříve samostatným podnikatelem, později podílníkem ve firmě zaměřené na export a import, to mu umožnilo hodně cestovat. V roce 1897 se oženil s Marthou Oeser, se kterou měl dvě děti, Herberta (zemřel v devatenácti letech v první světové válce) a Edith.

Cestování se mu stalo podnětem k započetí spisovatelské činnosti. Své dojmy z cest zpracoval v románech, cestopisech a divadelních hrách.

V srpnu 1924 se po rozvodu se svou první ženou Matou, oženil s vdovou Marií Freyer, která do manželství přivedla další tři děti, Irmgard, Alexandra a Elisabeth.

12. března 1938 byl Abd-ru-shin zatčen a umístěn ve vazbě v Innsbrucku, odkud byl propuštěn v září. Již dříve byl ve vazbě kvůli údajnému devizovému přečinu. Několikrát byl také obviněn z manipulace s lidmi za účelem získání jejich majetku a bylo na něj podáno několik obvinění od zástupců místní katolické církve. Všechna obvinění byla nakonec u soudu vyvrácena.

Po těžkém věznění byl se svou rodinou z Rakouska vyhoštěn a byl mu přikázán nucený pobyt v Německu pod stálým policejním dohledem. Měl zakázáno veřejně šířit své učení a ani jeho stoupenci ho nesměli navštěvovat.

Na následky tělesného a duševního strádání, způsobeném nepřátelstvím lidí a pronásledováním nacisty, zemřel 6. Prosince 1941. Nyní je pohřben v hrobce ve tvaru malé pyramidy ve Vomperbergu. 
 

Abd-ru-shin, tvorba:

Chcete-li doplnit informaci o Abd-ru-shin, napište nám prosím na kontaktní email.
 
 
 
 
 
Knihkupectví / Autoři / Abd-ru-shin Zpět