A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž


Briggs Patricia

Briggs Patricia

Briggs Patricia se narodila roku 1965 v Montaně, USA. Patricia Briggs je americká spisovatelka, která se nejvíce proslavila svou městskou fantasy sérií o Mercy Thompson.
Patricia Briggs začala psát v roce 1990 a o tři roky později vydala svůj první román Masques (Masky). Ale s touhle knihou příliš velký úspěch nesklidila a málem to předčasně ukončilo její kariéru. Její druhý román Steal the Dragon (Riallina hra), se ale prodával mnohem lépe a získal příznivé ohlasy i u kritiky. Kariéra Patricie Briggs se tak pomalu ale jistě rozbíhala, získávala si stále více fanoušků.
Postupem času začala pracovat na vícedílných sériích. Vydala dvě dualogie, Dragon Bones (Dračí kosti) a Dragon Blood (Dračí krev), a Raven's Shadow a Raven's Strike, než se pustila do podstatně rozsáhlejšího díla.
Autorka si i přes vícedílné série zakládá na tom, aby byl děj knihy vždy ukončen. Čtenáře tak nikdy neopustí v dramatické situaci, kdy by musel netrpělivě čekat na další díl, aby zjistil, co se vlastně stalo. Ani nic takového dělat nepotřebuje, protože její knihy si své čtenáře vždy najdou.
Po dokončení poslední ryze fantasy knihy se však cítila vyčerpaná a jak sama říká, nebavilo ji už zjišťovat jaké metody se přesně používaly na tkaní řežného plátna. Dala si na čas od psaní pauzu, ale její editorka ji požádala, jestli by nechtěla napsat nějakou moderní městskou fantasy. Vydavatelé cítili silný potenciál od tohoto žánru a Patricii se myšlenka, že by nemusela složitě vymýšlet originální svět, také zalíbila. Podepsali tedy smlouvu na tři knihy. Hned první z nich, Moon Called (Měsíční píseň), se prodávala mnohem lépe než její předchozí romány. Dostala se dokonce na seznam bestsellerů sestavený USA Today. Druhý díl, Bloud Bound (Krevní pouto) se zase umístila v žebříčku bestsellerů New York Times. Třetí kniha, Iron Kissed (Železný polibek), obsadila dokonce první místo tohoto prestižního žebříčku.
  
 

Briggs Patricia, tvorba:

Chcete-li doplnit informaci o Briggs Patricia, napište nám prosím na kontaktní email.
 
 
 
 
 
Knihkupectví / Autoři / Briggs Patricia Zpět