A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž


Gierová Kerstin

Gierová Kerstin

Kerstin Gierová se narodila v roce 1966 v Bergisch Gladbach. Kerstin Gierová je německou spisovatelkou.
Jako dítě si nic nepřála víc, než se stát spisovatelkou. Pokoušela se studovat germanistiku, anglistiku a hudební vědu, avšak nakonec získala diplom ze speciální pedagogiky a psychologie. Vystřídala vícero zaměstnání, než jí došlo, že prostě musí začít konečně psát. Zpočátku publikovala pod pseudonymy jako např. Jule Brand či Sophie Bérard. Vypráví o sobě nerada, ale prozrazuje na sebe, že je hodně zvědavá a má slabost pro citronové bonbony a jiné sladkosti. Žije s manželem a synem na venkově blízko Gladbachu (východně od Kolína nad Rýnem). Její první kniha Muži a jiné katastrofy (Männer und andere Katastrophen, 1996) byla zfilmována. V roce 2005 dostala literární cenu DeLiA za nejlepší román pro ženy (Ein unmoralisches Sonderangebot). Píše především humorné romány pro ženy, i když v posledních letech se vrhla i na tvorbu pro mládež, tedy spíše pro slečny než chlapce.
Rovněž její další romány se těší velké oblibě a získaly řadu cen.
Kerstin Gierová je populární autorka knih pro ženy a od ostatních autorek, píšících v stejném žánru, se vyjímá především svým svěžím humorem.
Její kniha Rudá jako rubín zapadá do žánru knih pro mládež s fantasy prvky, ale, jak by se u Kerstin Gierové dalo čekat, je napsána humorně a zábavně. Ačkoliv podtitul napovídá, že středobodem vyprávění bude právě láska, není tomu tak. Láska, přinejmenším v tomto prvním díle, protože Rudá jako rubín je první část trilogie, je jenom vedlejší. Mnohem důležitější jsou dobrodružství hlavní postavy, rodinné vazby a rodinná tajemství a příběh jednoho záhadného tajného společenství.
  
 

Gierová Kerstin, tvorba:

Chcete-li doplnit informaci o Gierová Kerstin, napište nám prosím na kontaktní email.
 
 
 
 
 
Knihkupectví / Autoři / Gierová Kerstin Zpět