A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž


Kišimoto Masaši

Kišimoto Masaši

Kišimoto Masaši se narodil 8. listopadu 1974 v japonské prefektuře Okayama jako starší z dvojčat. Masaši se stal uznávaným autorem manga komixů (autorům manga komixů se říká „,mangaka“) teprve před několika lety, a to právě díky Narutovi. Naruto je jedním z nejlépe prodávaných a nejoblíbenějších mang vůbec. Každý týden si nový díl Naruta přečtou desítky milionů lidí po celém světě.
Ještě dříve, než Masaši Kišimoto začal chodit na základní školu, tak v Japonsku letěl seriál „Doraemon“. Masaši, ale i jeho kamarádi, se neustále snažili kreslit postavy z tohoto seriálu. Masaši byl už tehdy puntičkář, v kresbách ostatních hledal chyby a ukazoval jim, jak to správně nakreslit.
Na základní škole byl už kreslením tak posedlý, že všechny jeho sešity byly plné obrázků, dokonce i na úkor učení. Tato posedlost kreslením mu zůstala i dále, což je pro nás ostatní jen dobře. Prý dokonce kreslil obrázky, i když hrál s ostatními dětmi na schovávanou. Jeho oblíbené téma obrázků byl stále Doraemon. Jednou ale v televizi uviděl seriál „Mobile Suit Gundam“, který se mu tak líbil, že na Doraemon úplně zapomněl a kreslil už jen tohle.
Masaši Kišimoto se snažil vytvořit vlastní styl kreslení, ale neustále se mu dařilo pouze kopírovat styly ostatních. Na střední škole nakreslil 31 stránkový komiks, ukázal ho bratrovi, ale tomu se moc nelíbil. To nemohl Kišimoto přenést přes srdce a ukázal to ještě tátovi. Ten mu řekl to samé. To ho naštěstí neodradilo, uvědomil si, že pokud chce soutěž pro Shonen Jump vyhrát, musí se dál pokoušet kreslit mangu. Nakreslil několik dalších manga komiksů, ale vždy dostal odpověď, že to za moc nestojí. Pořád nemohl pochopit, co dělá špatně, co dělá mangu od ostatních tak skvělou.
Na odpověď na tuto otázku se snažil přijít celou dobu na střední. Hlavně díky tomu také skončil při konečných zkouškách na 38. místě (z 39). Bylo mu jasné, že s takovými známkami se na žádnou další školu nedostane. Přemýšlel, co bude dělat – „špatný ve škole, špatný při kreslení mangy“. Touha kreslit mangu byla ale opravdu silná, a tak začal opět kreslit, aby se dostal do Shonen Jump. Po střední škole poslal do časopisu Akamaru Jump první verzi Naruta. Po dvou letech, v roce 1999, poslal finální verzi do Shonen Jump.
Jeho sen – stát se slavným mangakou – se mu tedy nakonec splnil. Můžeme být rádi, že kreslení nevzdal. Jeho příběh o ninja klukovi Narutovi se stal jedním z nejprodávanějších manga komixů všech dob. Masaši Kišimoto je nyní uznáván jako inspirace pro mladé kreslíře, jako jejich idol.
  
 

Kišimoto Masaši, tvorba:

Chcete-li doplnit informaci o Kišimoto Masaši, napište nám prosím na kontaktní email.
 
 
 
 
 
Knihkupectví / Autoři / Kišimoto Masaši Zpět