A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž


Kovařík Jiří

Kovařík Jiří

Mgr. Jiří Kovařik se narodil 15. července 1950 v Praze. Jiří Kovařík je český historik a autor literatury faktu. Píše zejména o dějinách Francie, z nichž se soustřeďuje především na období vlády Napoleona Bonaparta, které popsal v pětisvazkové práci Napoleonova tažení.
Po absolvování stavební průmyslové školy v Praze s oborem vodního hospodářství vystudoval filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor historie–francouzština. Po ukončení prezenční vojenské služby se odstěhoval do Kladna, kde žije dodnes. Vedl muzeum POLDI-Spojených oceláren, pracoval v propagaci a marketingu, po rozpadu kladenského hutního gigantu přešel do Strojíren Poldi, a.s. v téže pozici. V 90. letech 20. století působil jako průvodce cestovního ruchu ve Francii.

Historik a autor literatury faktu Jiří Kovařík je čtenářům především znám ve vztahu k francouzským dějinám. Za knihu "1812 - Napoleonovo ruské tažení" získal v roce 2002 Cenu Miroslava Ivanova. V roce 2004 obdržel za knihu "Richard III. - Vrah, či oběť?" Cenu E.E. Kische.
V průběhu života se Jiří Kovařík věnoval regionální historii, heraldice a vojenské historii. Je členem Klubu autorů literatury faktu (KALF), čestným členem The International Napoleonic Society (FINS) a spolupracovníkem Projektu Austerlitz. Publikovat v celostátním měřítku začal v roce 1996. Kromě vlastních knih občas překládá z francouzštiny, především texty, které se mu líbí. Má rád psy a folkovou muziku, převážně s vojenskou tematikou, k níž občas skládá či překládá texty. Mimo jiné se Jiří Kovařík účastní i každoroční rekonstrukce bitvy u Slavkova, v jejímž průběhu přihlížejícím divákům interpretuje odborný komentář. 
 

Kovařík Jiří, tvorba:

Chcete-li doplnit informaci o Kovařík Jiří, napište nám prosím na kontaktní email.
 
 
 
 
 
Knihkupectví / Autoři / Kovařík Jiří Zpět