A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž


Rowlingová Joanne Kathleen

Rowlingová Joanne Kathleen

Joanne Rowlingová se narodila 31. července 1965 v Anglii. Ve čtyřech letech se s rodinou, matkou Anne, otcem Peterem a sestrou Diannou, přestěhovala do vesnice zvané Winterbourne. Zde chodila i na střední školu.

Již od malička psala povídky. Její první nesla název Rabbit. Byla o klálíkovi, který dostal spalničky a přátelých, který ho posléze začali navštěvovat.

Znovu se stěhovali v roce 1974, a to do Tutshillu. Autorka se proslavila zejména sérií knížek o čarodějnickém učni Harry Potterovi, kde se z části ztotožňuje s Hermionou, neboť i ona bývala „zarputilou malou šprtkou.“ Do osmnácti studovala na univerzitě v Exeteru francouzštinu a filologii. Koncem devadesátých let pracovala jako úřednice pro Amnesty Internacional, později jako sekretářka v Manchesteru.

V roce 1992 se provdala za portugalského novináře a televizního zpravodaje Jorgeho Arantese. O rok později se jim narodila dcera Jessica. Jejich vztah však neměl dlouhého trvání a Joanne se vrací zpět do Edinburgu k sestře. Jejím druhým manželem je Neil Murray, se kterým má další dvě děti. Syna Davida a dcerku Mackenzie.

Nyní žije, spolu s rodinou, v luxusním sídle ve stylu 19. století u břehu řeky Tay ve Skotsku. 
 

Rowlingová Joanne Kathleen, tvorba:

Chcete-li doplnit informaci o Rowlingová Joanne Kathleen, napište nám prosím na kontaktní email.
 
 
 
 
 
Knihkupectví / Autoři / Rowlingová Joanne Kathleen Zpět