A B C Č D Ď E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T Ť U V W X Y Z Ž


Žamboch Miroslav

Žamboch Miroslav

Miroslav Žamboch se narodil 13. ledna 1972 v Hranicích. Miroslav Žamboch je český autor fantasy a science fiction. K psaní science fiction ho přivedla technika a její perspektivy.
Miroslav Žamboch vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze a nyní pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy. Již jeho první publikovaná povídka, Zpověď válečníka (1995), sklidila u čtenářů velký ohlas. Koniáše, hrdinu, který jej proslavil a získal mu velké množství příznivců, představil ve sbírce povídek Poslední bere vše (2000). Jeho povídky vycházely pravidelně v časopisech (Ikarie) a vyšly také v několika antologiích, například Punk Fiction (Mladá fronta 2004) nebo Čas psanců (Triton, Praha 2004).
Kromě psaní se Miroslav Žamboch věnuje hodně judu, kulturistice a zvláště pak extrémním sportům. K jeho zájmům patří také vojenská technika a chladné zbraně.
V roce 1990 vstoupil Miroslav Žamboch do fandomu, začal si vymýšlet vlastní světy a v roce 1992 se zúčastnil Parconu. K jeho oblíbeným autorům patří F. Herbert se svou Dunou, J. R. R. Tolkien – Pán prstenů, časopis poutník a J. Jiran- Živé meče Ooragu. Bydlí v Kopřivnici. Má rád dobré víno.
V žánru science fiction zaujal novelou Na konci apokalypsy (Noční setkání, 2000), v níž navštívil střední Evropu po jaderné válce.
  
 

Žamboch Miroslav, tvorba:

Chcete-li doplnit informaci o Žamboch Miroslav, napište nám prosím na kontaktní email.
 
 
 
 
 
Knihkupectví / Autoři / Žamboch Miroslav Zpět