Knihkupectví / O knihkupectví

O knihkupectví

Vážení přátelé literatury a dobrých knih, milí čtenáři. Rádi bychom Vás přivítali na stránkách našeho internetového knihkupectví. Ač místo zaprášených polic a regálů najdete u nás navigační lišty, záložky s kategoriemi a bannery s odkazy na žhavé novinky knižního trhu, doufáme, že se naše virtuální knihkupectví stane Vaší oblíbenou adresou při surfování po internetu. Inspirováni informatikou napsali naši programátoři zdrojový kód, jenž rozhýbal nehmotný nástroj moderních technologií, zvaný webová stránka, tento nástroj elegantním způsobem zjednodušuje přesun hmotných informací od autora rovnou ke čtenáři v podobě staré dobré knihy. Mluvit však o knize jako o pouhém zdroji informací, když mnozí z nás mají své knihovny plné svazků zděděných po předcích, jejichž hodnota je pro nás z citových důvodů nevyčíslitelná, je asi poněkud zjednodušující. Vždyť kniha je kulturní artefakt, který podpírá každou rozvinutou kulturu jak mohutný a pevný pilíř.

 

Kniha je od svého vzniku samozřejmě také předmětem obchodu. S jejím masovým rozšířením začala vznikat knihkupectví. V minulosti knihkupectví plnila také společensko-osvětovou činnost, byla místem, které prodejem knih šířilo vzdělanost. S rozvojem informačních technologií tato vzdělávací funkce ustupuje čistě obchodním potřebám.

 

Přesto jsou mnohá knihkupectví v Česku ještě stále místem, kde se nejen prodávají knihy, ale také pořádají výstavy nebo setkání čtenářů s autory. Těchto kulturních knihkupectví však neustále ubývá, protože zákazník preferuje širokou nabídku před neopakovatelnou atmosférou malých knižních obchůdků, a tak knižní trh v České republice začínají ovládat velké obchodní řetězce. Paláce knih poskytují sice vskutku širokou nabídku titulů a někdy i ostatních služeb, avšak musí živit svůj nákladný provoz, což se samozřejmě promítá do ceny za knihu. Navíc bloudit labyrintem regálů při hledání té své publikace – kdo na to má v dnešní době čas?

 

Vědomi si těchto slabin velkých knihkupectví a milujíce literaturu už od dětských let, založili jsme internetové knihkupectví Beletrie. Na nevelké ploše monitoru Vašeho počítače jsme schopni nabídnout obrovský sortiment až 50.000 titulů, což je množství, které často nemají na skladech ani knižní obchodní domy. Navíc tato nabídka je filtrována našimi zkušenostmi, protože každý rok vyjde v České republice až 17.000 knih a publikací a ne každá z nich je zrovna kvalitní. Proto provádíme pečlivý výběr, aby se čtenáři nemuseli brodit v závějích nekvalitní produkce. Díky naší selekci je tedy objednávání v našem internetovém knihkupectví více než příjemné.

 

Vámi objednané knihy, Vážení čtenáři, dostáváte do rukou do 48 hodin od objednání. Jelikož úzkostlivě dbáme na kvalitu dodávaných knih, klademe důraz na balení, jehož technologii neustále zdokonalujeme. Navíc, Vámi objednané knihy procházejí až sedminásobnou kontrolou.

 

Každý den přibývají nové knihy a publikaci v naší sekci knižní novinky.

 

Beletriofil je sekce, kde najdete články o nových knihách a o pocitech s nimi spojených. Tímto naším magazínem se tak trochu hlásíme k tradici oněch postupně mizejících kulturních knihkupectví.

 

Vážení přátelé literatury, potažmo našeho knihkupectví, těšíme se na Vaše objednávky. Pokud by Vás cokoliv zajímalo, neváhejte nás kontaktovat, protože jsme tu pro ty, kdo rádi čtou!

 


Toto internetove on-line knihkupectví provozuje společnost Easy Life s.r.o., se sidlem Praha 8, Opálkova 1658, PSČ 18200, IČO 24740594, DIČ CZ24740594, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 170413

Poštovní spojení: Opálkova 1658, 18200 Praha 8 Kobylisy

Bankovní spojení: 2000103367 / 2010 (FIO banka, a.s.)

E-mail: obchod[@]beletrie.eu

Pracovní doba výdejny Po-Pá 12:00-18:30, So 10:00-13:00, Ne+státní svátky - Zavřeno

 


Dotazy nebo připomínky prosím zadávejte pomocí formuláře.

Nahoru