Jaro Peklo Podzim Zima
-27 %

Jaro Peklo Podzim Zima

Už jsme doma

DVD obsahuje kromě filmu také spoustu bonusů:

Teplice na talíři – dokumentární film Václava Kučery z roku 1992, mapuje první období skupiny UJD, především na pozadí Teplic a vzniku tzv. teplické punkové scény. Druhá část filmu ukazuje záběry ze zdevastovaných Krušných hor a neméně zdevastovaných Teplic, a vydrancovaný kostel, kde později vznikla diskotéka. V tomhle kostele došlo k vytvoření živého obrazu Večeře páně od Martina Velíška, kdy 50 nahých stolovníků hoduje u gumové hostiny. Závěr filmu nás zavede do bývalého ateliéru Martina Velíška, kde je možné shlédnout jak jeho malířské výtvory, tak několik objektů ze skla, což je původní Velíškova profese. Filmem částečně provází hlas Davida Vávry.

Hollywood, 1993 – videoklip Václava Kučery, vznikl pro fimru BMG, která v roce 1993 vydala stejnojmenné album. Ve filmu se kromě Už jsme doma objeví i dva vynikající tanečníci, Karel Vaněk a Eva Černá.

Rockfest 1987 – část záznamu koncertu z pražského Paláce kultury (dnes Kongresové cestrum) ze dne 26. dubna 1987. Koncert uzavíral festival a atmosféra byla skutečně velkolepá, obzvlášť při skladbě Ámen. Jedná se nejstaší dochovaný záznam druhé sestavy UJD (Wanek, Dolanský, Hanzlík a Horváth). 

Paradise Lounge, San Francisco, USA, 1992 – v roce 1992 vyjeli UJD do zámoří. Tato první cesta nebyla ještě regulérním turné, ale i tak bylo odehráno 10 koncertů na západním pobřeží a jeden dokonce v Mexiku. Část záznamu na tomto DVD pochází z koncertu ve známém klubu Paradise Lounge v San Fransisku, kde později UJD často vystupovali.

Nahrávka z 12. 6. 1992 se dochovala pouze na VHS a tomu odpovídá i kvalita (jako ostatně všech koncertních bonusů na tomto DVD), nicméně je to dokument důležitého období UJD.

Petynka, Praha, 1994 – záznam části koncertu z pražského klubu Na Petynce. Petynka byla pro UJD velmi důležitým místem, byla zde např. premiéra první rozsáhlejší skladby v repertoáru UJD, Uprostřed slov, a před Deltou to pro UJD byl v podstatě domovský klub.

Alkmaar, Holandsko, 1997 – jedná se o ukázku pohybu kapely na evropské scéně, a také o videozáznam sestavy, která byla rozhodně jednou z nejsilnějších v historii UJD. V této sestavě byli: Jindra Dolanský, Honza Čejka, Radek Podveský, Petr Bohm, Miroslav Wanek a Martin Velíšek. Nedílnou součástí skupiny od těch dob je také zvukař Miloš Fišer.

DVD obsahuje kromě filmu také spoustu bonusů: Teplice na talíři – dokumentární film Václava Kučery z roku 1992, mapuje první období skupiny UJD, především na pozadí Teplic a vzniku tzv. teplické punkové scény. Druhá část filmu ukazuje záběry ze … číst dále
Není skladem
Osobní odběr Praha 8 : Zdarma
PPL - MAX 35 kg: 119 Kč
PPL na Slovensko - MAX 35 kg: 299 Kč
Zásilkovna - MAX 10 kg: 59,00 Kč
Česká pošta - Balík Do ruky - MAX 30 kg: 79,00 Kč
Česká pošta - Balík Na poštu - MAX 30 kg: 69,00 Kč
Česká pošta - Balík Do balíkovny - MAX 30 kg: 59,00 Kč
Kód0420202
NakladatelstvíIndies
Jazykčeština
Rok2011
Typ produktuDVD
EAN8595026684096
Běžná cena s DPH 299 Kč
Ušetříte 82 Kč
217 Kč
Tento produkt nelze zakoupit
Produkt nebyl hodnocen
Proč nakoupit u nás?
špičková kvalita knih

krátká doba dodání

doprava zdarma

ověřená kvalita služeb