100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle

Kód: 7413323

Úplný název:

100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle (Allison John):

Autor a popis:

Allison Tyler Jones, Zoner Press, 288 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
325 Kč (459 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Fotografovat děti může být zábava na celý život, nebo otrava na několik hodin. S knihou profesionální fotografky Allison Tyler Jones se ale určitě nudit nebudete.

V celé řadě knih o fotografování je možné najít roztroušené zmínky o fotografování dětí – je to lákavé téma a určitě je možné jím oslovit nejen maminky nebo tatínky, ale i řadu těch, kteří chtějí děti fotografovat na komerční bázi. Ale s jedinou výjimkou již beznadějně vyprodané publikace chyběla na českém trhu kniha, která by se komplexně fotografováním dětí zabývala. Tuto mezeru velmi úspěšně zaplňuje publikace profesionální fotografky Allison Tyler Jones.

Už samotný název knihy – 100% dítě – dává najevo, co bude hlavním tématem: autorce jde o to, naučit čtenáře zachytit na fotografii skutečné dítě. Ne objekt pečlivě připravený na fotografování, vydrhnutý a vzorně oblečený, ale dítě s jeho radostmi i starostmi, s jeho pohledem na svět, vztahy se sourozenci i rodiči.

V knize o fotografování samozřejmě nemůže chybět fotografická technika, ale autorka minimálně na stejnou úroveň klade i techniky navazování vztahu s dítětem nebo s celou skupinou dětí, které přicházejí na fotografování. Zdůrazňuje, že teprve při citlivé spolupráci všech, kdo se na fotografování podílejí, mohou vzniknout působivé snímky.

Autorčin jazyk je bezprostřední, nevyhýbá se však ani pokročilým fotografickým tématům, jako je používání studiových světel nebo systémových blesků, ale k celé problematice přistupuje prakticky a způsobem, který je snadno stravitelný i pro začínající fotografy.

V současné době plné nejrůznějších webových galerií a jiných odpadišť fotografií, ve kterých se snímky, které nikoho nezajímají, hromadí nepředstavitelným tempem miliónů obrázků denně, působí jako z jiného světa doporučení autorky na tisk fotografií, a to nejen v malém formátu, ale především ve velkých formátech určených k zavěšení na zeď.

Kniha je doplněna velkým množstvím působivých fotografií a představuje jednu z publikací, která by neměla chybět v rodinné fotografické knihovně nebo v knihovničce každého, kdo se dětskou fotografií zabývá.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování

 
Knihkupectví / Hobby a domácnost / Škola fotografování / 100% DÍTĚ - Průvodce fotografováním dětí v úplně novém světle