13 ze Staré čtvrti

Kód: 8809801

Úplný název:

13 ze Staré čtvrti (Toufar Pavel, Petráček Jiří):

Autor a popis:

Toufar Pavel, Petráček Jiří, Verneovky, 164 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
390 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Petr Jareš se přestěhoval do Staré čtvrti a při pronásledování partou místních chuligánů našel shodou okolností nové kamarády a cestu do turistického oddílu.
S jeho členy pak prožívá nespočet dobrodružství, jež pro ně připravil vedoucí Karel, nebo která si je našla sama. Chodby a sklepení opuštěného kláštera, uličky, zapadlé plácky a zákoutí Staré čtvrti, loděnice, opuštěná chata na ostrově uprostřed řeky, krajina letních táborů na břehu rybníka, srub v horách – to jsou jen některé z kulis a prostředí, v nichž se Třináctka pohybuje a setkává se zde s podivínskými lidmi, s nadšenými pořadateli zimních i letních sportovních akcí, s darebáky i poctivci, s dívčím turistickým oddílem i archeologickým kroužkem. Pátrají po mnohých věcech, jež je zavedou až do dávné historie II. světové války, pomáhají starým lidem a dělají radost dětem, musí se i vypořádat s hrozícím rozpadem oddílu.

S komiksovými příběhy Třináctky ze Staré čtvrti jsme se mohli setkávat v letech 1981–84 na zadních stranách Sedmičky pionýrů, kde se objevilo celkem 156 pokračování.
Ačkoliv autorům se v komiksu podařilo nastínit obraz doby, příběh samotný se neubrání srovnání s legendárními Rychlými Šípy.
Spolu s řečenými Rychlými Šípy, dále se Strážci s Modrou Pětkou, avšak také s Mimozemštany tvoří Třináctka ze Staré čtvrti to nejlepší, co v našich zemích pro mládež vzniklo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 13 ze Staré čtvrti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 13 ze Staré čtvrti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 13 ze Staré čtvrti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 13 ze Staré čtvrti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 13 ze Staré čtvrti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Komiksy pro dospělé