200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí

Kód: 7229608

Úplný název:

200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí (Junek Václav):

Autor a popis:

Junek Václav, Petrklíč, 128 stran, jazyk - 19, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
148 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Město Rudná jistě nabízí památky i kulturně-historické pamětihodnosti, o nichž se všeobecně ví. Avšak spolu s těmi známými je zde k vidění také nečekaně dlouhá, bohatá a zejména respektuhodná řada dalších neméně důležitých estetických hodnot, na které by se také rozhodně nemělo jen tak zapomínat. Takže se jich v místě i jeho nejbližším okolí - i když možná nenápadně, takříkajíc na druhý pohled - najde rozhodně víc, než ty dvě stovky, které v názvu knížky možná překvapí. Všechny tyto stavby a památky tvůrčího ducha i dovedných rukou, třebaže některá ideálním způsobem a jiná zase méně vhodně, přitom tvoří v rámci Rudné ucelený soubor, jenž vznikal postupně, stále žije plným životem a jistě se bude i dál organicky rozvíjet. Nezbývá tedy než se těšit, jak do něj vplynou i ty další, které vytvoří nastupující generace. 200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí není žádné klasické místopisné dílo a očividně se svou formou vymyká v tomto směru běžným zvyklostem. Jestliže však i v dnešní předigitalizované době stále platí, že jen ten, kdo pozná a dovede vnímat krásy, půvab i historii svého domova, dokáže zároveň porozumět vlastnímu příštímu osudu (a tato knížka k tomuto poznávání byť jen napomůže), pak je dobře, že vyšla.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ostatní

 
Knihkupectví / Ostatní / 200 památek a jiných pozoruhodností města Rudná a jeho okolí