25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě

Kód: 7437165

Úplný název:

25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě (Birgus Vladimír):

Autor a popis:

Birgus Vladimír, Kant, 381 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
375 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Když v roce 1990 vznikl Institut tvůrčí fotografie, ve všech postkomunistických zemích střední a východní Evropy existovaly jenom dvě vysoké školy se samostatnými katedrami fotografie – pražská FAMU a Vysoká škola pro grafiku a knižní umění v Lipsku. Dnes je ITF počtem studentů i pedagogů zdaleka největší ze všech českých vysokých škol, kde se fotografie vyučuje. Čtvrt století své existence si připomíná rozsáhlou publikací v češtině a angličtině, která představuje především výběr děl z posledních pěti let. Zahrnuje širokou škálu témat a stylů, jaké se objevují ve volné tvorbě současných studentů a nedávných absolventů nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska, Itálie a dalších zemí. Jsou v ní zastoupeni autoři, kteří si už získali mezinárodní respekt jako Bára Prášilová, Roman Vondrouš, Jan Langer, Rafał MIlach, Jan Brykczyński a další, tak i čerství studenti 1. ročníku. V publikaci jsou také ukázkami ze své tvorby připomenuti dřívější absolventi jako Dita Pepe, Lucia Nimcová, Evžen Sobek, Jiří Křenek, manželé Žůrkovi, Tereza Vlčková, Andrej Balco či Pavel Maria Smejkal. Součástí knihy je i kompletní seznam dosavadních bakalářských a diplomových prací, seznam výstav, uspořádaných školou, a ukázky školních katalogů a knih, které vydali u nás i v zahraničí pedagogové.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě