3x C.k. policejní komisař Pobuda

Kód: 9045289

Úplný název:

3x C.k. policejní komisař Pobuda (Slavíček Jiří):

Autor a popis:

Slavíček Jiří, Isla nakladatelství, 312 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.3.2018 dopoledne. 
 

C. k. policejní komisař FRANTIŠEK XAVER POBUDA /1827 – 1914/ jako policejní komisař sedmého pražského obvodu Holešovice bdí nad pořádkem a klidem ve své čtvrti.
Rodnou čtvrť nezapře, i když musí mnohdy bojovat s rakousko-uherskou byrokracií. Je povinován svému císaři Jeho apoštolskému veličenstvu Františku Josefu I., kterého ctí. Rok 1898 nebyl zrovna tím nešťastnějším. V jeho čtvrti se staly hned tři hrdelní zločiny.
Zpočátku roku se udál zločin který by se dal pojmenovat jako Případ amerikánské nevěsty. Poté řešil Případ administrátora daně potravní a po něm přišel snad nejsmutnější z nich – Případ ze sadů korunního prince Rudolfa.
Policejní komisař Pobuda dokázal všechny tři případy objasnit, pachatele zatknout, usvědčit a předat velectěnému c. k. trestnímu soudu v Praze. Nebyl na všechnu práci sám. Má dva spolupracovníky – důsledného policejního koncipistu Nebeského a vynalézavého policejního praktikanta Rybičku. A musí po pravdě říci, že bez jejich pomoci by všechny úkoly komisař asi stěží zvládl.

JIŘÍ SLAVÍČEK pochází z pražské sedmé čtvrti, Holešovice-Letná. Kromě knih pro děti a ostatní beletrie píše i detektivky. Oblíbil si autentickou postavu skutečně žijícího policejního komisaře F. X. Pobudy působící na konci 19.století v jeho rodných Holešovicích. V roce 2014 ho poprvé představil v knize „Případy c.k. policejního komisaře Pobudy“, kde řeší případy které se udály v sedmé pražské čtvrti v roce 1891, v době konání Jubilejní zemské výstavy.
V roce 2015 v knize „Zločin v lázních Karlsbad“ pak komisař Pobuda řeší složitý případ, který se udál během jeho pobytu v lázních v Karlových Varech. V této nové knize 3 x C. k. policejní komisař Pobuda se komisař opět vrací do své rodné čtvrti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit 3x C.k. policejní komisař Pobuda do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s 3x C.k. policejní komisař Pobuda.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení 3x C.k. policejní komisař Pobuda (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na 3x C.k. policejní komisař Pobuda bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S 3x C.k. policejní komisař Pobuda doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / 3x C.k. policejní komisař Pobuda