A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín

Kód: 7425257

Úplný název:

A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín (Hes Milan): Osvobození 1945: Dachau, Osvětim, Terezín

Autor a popis:

Hes Milan, Epocha, 144 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
119 Kč (169 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.3.2018 dopoledne. 
 

Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín Ještě v lednu 1945 se za ostnatými dráty nacistických lágrů nacházelo zhruba 600 tisíc vězňů. Celkový počet vězněných v letech 1933 až 1945, kteří se nedobrovolně ocitli v nejrůznějších německých represivních zařízeních, lze odhadovat na několik miliónů osob. Zvláštní kategorií jsou oběti vyhlazovacích táborů. V jejich případě o uvěznění hovořit nelze. Likvidace či vražda. To jsou ta pravá slova pro zvěrstva, jež byla páchána ve jménu rasisticky orientovaného nacionálního socialismu. Kniha „A brány se otevřely…“ nás postupně provází posledními okamžiky existence táborů v Dachau, Osvětimi a Terezíně. Jak probíhalo osvobození na těchto místech hrůzy? V čem se odlišovaly první okamžiky svobody v Dachau - nejstarším a nejdéle fungujícím koncentračním táboře od konce existence osvětimské továrny na smrt, jež je dnes vnímána jako jeden z hlavních symbolů holocaustu? Jaké bylo čekání na vytoužený konec v protektorátním Terezíně? Autor již tradičně využívá velkého množství svědectví pamětníků 2. světové války.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / A brány se otevřely... - Osvobození 1945: Dachau - Osvětim - Terezín