A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců

Kód: 7252403

Úplný název:

A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců (Feldstein Petr): 21 tragických osudu ceských sportovcu

Autor a popis:

Feldstein Petr, PRÁH, 340 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
303 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na dlouho v paměti národa
Osudové příběhy Bohumila Hanče, Rudolfa Poplera, Karla Koželuha, Hany Maškové, Josefa Odložila, Ivana Hlinky, hokejistů z Jaroslavli i mnoha dalších našich sportovců.

Mezi tragickou smrtí Jiřího Hanče v krkonošské vánici a neméně tragickou smrtí tří českých hokejistů v letadle nedaleko Jaroslavle uběhlo bezmála sto let. Dvacet jedna příběhů vyprávěných v této knize má mnoho společného. Většina z nich se stala součástí naší nedávné historie a zasáhla doslova celý národ. Obohacením jsou však i některé příběhy neprávem pozapomenuté a dosud opomíjené. Všechny do jednoho ukazují, jak se lidé perou s osudem a často i sami se sebou. Všechny, až na jednu výjimku, končí smrtí. Ta je sice v životě každého člověka nevyhnutelná, ale někdy přichází příliš brzy, nečekaně a zbytečně.
Protagonisté těchto příběhů zasvětili svůj život sportu. Dosáhli v něm úspěchů a většinou i slávy. V některých případech jejich smutný osud se sportem, jemuž se věnovali, souvisel přímo, v jiných nepřímo. Někdy s ním nesouvisel vůbec nebo pouze vzdáleně. Možná vás při čtení napadne, jak lehce je člověk zranitelný - zvnějšku i zevnitř. Jak snadno se může stát obětí nevyzpytatelných shod okolností, zlovůle druhých anebo, v totalitních poměrech, i zrůdné ideologie. Jak se také může stát obětí příliš silné touhy po ještě větším vyniknutí. A jak sebevětší popularita nakonec nemusí vůbec nic znamenat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / A život šel dál - 21 tragických osudů českých sportovců