Aby vám peníze dobře sloužily

Kód: 9057711

Úplný název:

Aby vám peníze dobře sloužily (Prošková Denisa, Prošková Denisa): ... a nikam vám neuletely

Autor a popis:

Prošková Denisa, Romax, 96 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
136 Kč (187 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Máte pocit, že vaše děti ve věku 9 - 13 let chtějí všechno a hned? Slýcháte od nich, že „nutně“ potřebují nový mobil a nemají ponětí, že stojí tolik jako váš měsíční plat?
Anebo se vás ptají, proč někdo bydlí v bytě na hypotéku a jiný v pronájmu v domě s majitelem? Pořád jim někdo říká, že mít dluhy je špatné. Zárověň ale slyší, že si úspěšní podnikatelé berou úvěry na rozvoj své firmy?
Dejte jim přečíst novou knihu známé publicistiky Denisy Proškové Aby vám peníze sloužily (… a nikam vám neuletěly).

Seznámí se v ní s pojmy jako je půjčka, špatný ale i smysluplný dluh, úroky, úvěr, ale také s principy pojištění či se základy investování. Kniha jim – adekvátně věku – přibližuje i mechanismu ekonomického fungování firmy. Jakou zodpovědnost nese podnikatel a osvětlí, jakým způsobem pracují banky.
Zároveň zdůrazňuje i sociální aspekt. Že se nemají srovnávat s druhými. Že se v oblasti financí mají rozhodovat výhradně podle svých skutečných možností a nikoli podle tužeb a podle toho, co mají nebo chtějí druzí. Vede je tak k odpovědnosti za sebe sama a k tomu, aby v budoucnu nespoléhali na své okolí, ale především na sebe. Nezatracuje ani chudobu, ani bohatství a ukazuje, že i lidé z různých sociálních skupin mohou bez závisti žít vedle sebe a být přáteli.

Knížka volně navazuje na předchozí publikaci stejné autorky Kde rostou peníze, která je určena dětem mladšího školního věku a seznamuje je se základními finančními pojmy.

O autorce:
Denisa Prošková vystudovala Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze – ateliér knižní ilustrace a grafiky u profesora Jiřího Šalamouna. Už od studií spojuje výtvarnou profesi s psaním a publicistikou.
Je autorkou čtyř knih pro dospělé a šesti pro děti. V posledních dvou letech se specializovala na autorské projekty – knihy sama píše a ilustruje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Aby vám peníze dobře sloužily do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Aby vám peníze dobře sloužily.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Aby vám peníze dobře sloužily (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Aby vám peníze dobře sloužily bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Aby vám peníze dobře sloužily doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Aby vám peníze dobře sloužily