Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu

Kód: 7387496

Úplný název:

Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu (Winston David, Maimes Steven): Bylinky poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu

Autor a popis:

Winston David, Maimes Steven,, Triton, 408 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
264 Kč (378 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Adaptogeny, nazývané též omlazující byliny, rostliny nesmrtelnosti či látky posilující, jsou nejedovaté rostliny, které napomáhají organismu adaptovat se na stresové a zátěžové podmínky, podporují normální tělesné funkce, obnovují tělesnou rovnováhu, zvyšují odolnost vůči stresujícím vlivům fyzikálního, chemického, biologického, emocionálního i environmentálního původu. Díky těmto schopnostem mají už od starověku ve srovnání s ostatními rostlinami bylinné medicíny výjimečné postavení.

Kniha popisuje osmnáct rostlin, dvě houby a jednu minerální surovinu, většinou dobře známé už v ájurvédě a tradiční čínské medicíně, jež prokázaly svoje mimořádné vlastnosti i v moderních klinických testech. Jsou to:
bazalka posvátná
bazalka příjemná
eleuterokok ostnitý
embilika lékařská
gynostema pětilistá
housenice čínská
chebule srdčitá
chřest hroznovitý
klanopraška čínská
kozinec blanitý
kustovnice cizí
kustovnice čínská
lékořice lysá
lékořice uralská
lesklokorka lesklá
mumio (šiladžít)
parcha saflorová
pazvonek chloupkatý
pseudostelárie různolistá
rdesno mnohokvěté
rozchodnice růžová
vitánie snodárná
žen-šen americký
žen-šen pravý
V předloženém kompendiu nechybí ani informace o dvou kategoriích bylin, jež působí s adaptogeny komplementárně - jako pomocníci léčby. Jsou to nervina (nervová tonika) a nootropika (cerebrální stimulanty čili prostředky k povzbuzení mozkové činnosti). Kniha dvou předních odborníků na fytoterapii je prvním uceleným dílem o adaptogenech vůbec. Čtenář v ní najde všechny potřebné informace, základními údaji o léčbě chorob a účincích jednotlivých rostlin počínaje a metodikou sestavování bylinných receptur a kulinářským využitím konče.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Adaptogeny - byliny poskytující odolnost, vytrvalost a úlevu od stresu