Adaptujte se

Kód: 7363538

Úplný název:

Adaptujte se (Harford Tim): Proc úspechu vždy predcházejí nezdary

Autor a popis:

Harford Tim, Dokořán, 346 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
263 Kč (365 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Co je lepší - dokonalý plán, nebo metoda pokusu a omylu? Vyžadují velké politické a ekonomické výzvy, jako jsou války nebo ekologické katastrofy, vůdce s kolosální vizí a experty se správnou strategií či zcela jinou kategorii lidí, jejichž síla spočívá ve flexibilitě a ochotě poučit se z chyb?
Ekonom a novinář Tim Harford tvrdí, že nejlepší cestou k řešení problémů v dnešním nekonečně složitém a nepředvídatelném světě je právě cesta pokusu a omylu. Ať se jedná o boje s muslimskými fanatiky v ulicích iráckých měst nebo o výbuch ropné plošiny, nejlepší je průběžně se adaptovat na neustále se měnící podmínky - tedy nikoli plánovat, ale improvizovat, pracovat v terénu a postupovat raději po malých krůčcích než se pokoušet o obrovské skoky vpřed, které téměř vždy končí neúspěchem a často přímo katastrofou.

Tim Harford (* 1973) píše pro list Financial Times známý sloupek ?The Undercover Economist? a v časopise Men?s Health vede rubriku Dear Economist. Publikuje i v dalších časopisech a novinách jako Esquire, Forbes, New York Magazine, Wired, The Washington Post a The New York Times. Napsal také několik knih, z nich nejznámější je The Undercover Economist (2005, česky jako Důvtipný zákazník, 2008), které se po světě prodalo přes jeden milion výtisků. Dalšími jsou Logika života (2008), Dear Undercover Economist (2009) a The Undercover Economist Strikes Back (2013). Harford je hostujícím profesorem na Nuffield College v Oxfordu a na londýnské Cass Business School. V roce 2006 získal Bastiatovu cenu za ekonomický žurnalismus. Uvádí také pořad More or Less vysílaný stanicí BBC Radio 4.

Nahlédnout do Adaptujte se Nahlédnout do Adaptujte se

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Adaptujte se do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Adaptujte se.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Adaptujte se (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Adaptujte se bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Adaptujte se doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti