Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou

Kód: 8728786

Úplný název:

Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou (Jetelina Bedřich):

Autor a popis:

Jetelina Bedřich, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, 169 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
148 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Práce reflektuje, jak se Církev adventistů sedmého dne vyrovnává s výzvami postmoderny, ač sama má své kořeny hluboce v období moderny. První část je věnována vzniku Církve adventistů sedmého dne v kontextu paradigmatu moderny a vývoji její dogmatiky. Zabývá se zejména filosofií common sense Thomase Reida a popisuje adventistické dogmatické výpovědi, které jsou pro tuto církev typické a na které měla filosofie common sense vliv. Druhá část rozebírá, jak se tato církev vyrovnává s výzvami postmoderní doby. Popisuje současné rozdělení adventistické teologie na základě hermeneutických východisek, kterými se jednotlivé proudy od sebe liší a které je závislé na způsobu vnímání Boha ve vztahu k času. Ukazuje i praktické dopady, ke kterým jednotlivé přístupy v církevní praxi vedou. Cílem práce je co nejobjektivněji popsat stávající situaci a ukázat na možná rizika a řešení, která před církví a jejími členy leží. Autor vidí adekvátní odpověď na problémy adventismu v postmoderní době v přenesení důrazu na obecně křesťanská východiska a v redefinování specificky adventistických nauk.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Adventisté sedmého dne mezi modernou a postmodernou