Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau

Kód: 8747172

Úplný název:

Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau (kol.): Jazykový pruvodce

Autor a popis:

Lingea, 512 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
268 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Nový jazykový průvodce na cestách napříč africkým kontinentem. Z pestré směsice jazyků jsme pro vás vybrali pět nejrozšířenějších - arabštinu, svahilštinu, afrikánštinu, amharštinu a hauštinu. Co jazyk, to jiná kultura, jiný zvuk, často i jiné písmo. Arabština je semitskohamitský jazyk a je v Africe nejpoužívanější. Egyptskou arabštinu jsme zvolili nejen proto, že je Egypt dlouhodobě populární celoroční dovolenkovou destinací, ale i z toho důvodu, že se tímto dialektem domluvíte i v jiných zemích severní Afriky. Afrikánština je západogermánský jazyk a vládne naopak na jižním cípu kontinentu. Paradoxně nám však může být ze všech jazyků nejbližší, na jejím počátku totiž stál jazyk nizozemských osadníků. Svahilština je bantuský jazyk a má nefalšovaný africký původ. Mluví jím kolem 80 miliónů lidí po celé východní Africe. Esperantem Afriky západní je čadský jazyk hauština, kterým se domluvíte nejen v Nigeru a Nigérii, ale částečně i v dalších zemích kolem Guinejského zálivu. Nejexotičtějším z celé pětice je semitský jazyk amharština, jazyk kolébky lidstva Etiopie, který vyniká svým ozdobným písmem. Podrobnější informace o jednotlivých jazycích, jejich rozšíření, původu i gramatice najdete vždy na začátku každé části. Věříme, že se s naší příručkou neztratíte a Afrika pro vás přestane být zemí neznámou a neproniknutelnou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Afrika - jazykový průvodce (egyptská arabština, svahilština, afrikánština, amharština, hau