Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack)

Kód: 5220859

Úplný název:

Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack) (kol.):

Autor a popis:

Filmexport, 0 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
266 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Afrika 1. díl - Z Maroka na Kilimandžáro - 97 min.
Celovečerní film inženýrů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda zachycuje, jak se oba cestovatelé připravovali na svou první cestu kolem světa a v dokumentárních záběrech líčí jejich zážitky z první poloviny cesty Afrikou. Přesvědčíte se, jaké překážky museli zdolávat na zpustošených cestách Habeše a v jakém nebezpečí byl osud výpravy při odvážném průjezdu Núbijskou pouští. Film vrcholí výstupem na nejvyšší horu Afriky, vyhaslou sopku Kilimandžáro, jejíž temeno je po celý rok pokryto ledem.

Afrika 2. díl - Od rovníku ke Stolové hoře - 67. min.
Druhá část filmu začíná putováním v rovníkové oblasti, kde se cestovatelům podařilo zachytit nejtypičtější obrazy původní Afriky. Cesta pokračuje do pralesů Belgického Konga, kde nafilmovali nejmenší lidi světa, černošské trpaslíky. Ze střední Afriky se vydávají k jihu přes Viktoriiny vodopády a tajemné zříceniny středověkého sídliště v Zimbabwe. V Johannesburgu se stávají svědky slavnosti černošských zlatokopů. Jejich cesta končí v nejjižnějším cípu Afriky pod Stolovou horou v Kapském městě. Závěr filmu zachycuje zrození sopky natočené z bezprostřední blízkosti.

Z Argentiny do Mexika - 81 min.
Ve třetím dokumentu cestovatelé připlouvají z Afriky do Jižní Ameriky. Na své pouti na filmový pás zachycují mračna kobylek na rovinách argentinského Čaka, hadí farmu v Butantanu, mrakodrapy v Buenos Aires a v Rio de Janeiru, návštěvu malomocných v Paraguayi, vodopády v Iguazú, odvážnou výpravu do pralesů v povodí řeky Maraňonu za pověstnými lovci lebek, indiánskou osadu v Panamě a cesta předčasně končí v Mexiku uprostřed trosek starobylých indiánských chrámů a pyramid.

bonusy
Afrika 1 - fotografie, biografie, soudobá dokumentace
Afrika 2 - rozhovor V. Kroce s M. Zikmundem, 1. část - 23 min.
Z Argentiny do Mexika - rozhovor V. Kroce s M. Zikmundem, 2. část - 25 min.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filmy

 
Knihkupectví / Filmy / Afrika 1.+ 2. díl + Z Argentiny do Mexika - 3 DVD (digipack)