Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea

Kód: 8628382

Úplný název:

Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea (Guibert Emmanuel): Podle vzpopmínek Alana Ingrama Copea

Autor a popis:

Guibert Emmanuel, Meander, 88 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
183 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Umění francouzského komiksového tvůrce Emmanuela Guiberta už měli možnost poznat čtenáři v mnoha zemích světa a Alanova válka se všude dočkala opakovaných vydání. Druhý díl biografického románu, sugestivně vykresleného podle vzpomínek amerického veterána Alana Copea, má však pro české čtenáře jeden zvláště přitažlivý moment. Po vylodění v Normandii v únoru 1945 postupuje Alanova jednotka přes válkou vyčerpanou Evropu až do Plzně, aby již druhého května o půl-noci vjela do Prahy zježené barikádami a planoucí ohni. Potom co ge-nerál Patton bez Eisenhowerova vědomí žene předvoj své armády dnem i nocí bez odpočinku vpřed, aby osvobodil nejen Plzeň, ale
i hlavní město, přichází pro americké vojáky zcela nepochopitelný roz-kaz: ještě téže noci vyklidit Prahu před příjezdem Rudé armády.
Konec druhé světové války v Československu sledujeme v Alanově válce udivenýma očima mladého amerického vojáka. Nejde tu však jen o prosté zachycení válečných událostí - skrze své rozpomínání se Alan Cope snaží lépe pochopit i sebe sama.
Na závěr příběhu se můžete těšit ve třetím díle, který také vyjde v na-kladatelství Meander, a to ještě v letošním roce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Alanova válka 2 - Podle vzpomínek Alana Ingrama Copea