Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela

Kód: 2422024

Úplný název:

Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela (Scott Michael):

Autor a popis:

Scott Michael, Knižní klub, 400 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Josh a Sofie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí.

Dr. Dere zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážcem tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale nakonec marně. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenellu.

Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější stránku, kde je rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky.

Nicolas Flamel, což je Nickovo pravé jméno, proslulý alchymista, který se narodil před více než sedmi sty lety, odvádí sourozence do domnělého bezpečí v království bohyně Hekaté. Na cestě se k nim připojí starověká válečnice, která sice patří k upíří rase, ale prokáže svoji loajalitu. V Hekatině říši se dvojčata dovídají, že jim Nick neřekl úplnou pravdu. Existuje věštba, která mluví o velkém boji mezi dobrem a zlem, o stávající uspořádaní světa, do kterého se zapojí dvojčata, Slunce a Měsíc, která jedno jsou a boj rozhodnou. Náhodou má Josh čistě zlatou auru a Sophie čistě stříbrnou. Nick přesvědčí sourozence, aby nechali Hekaté, bohyni tří tváří, probudit jejich magickou sílu, protože čím dál víc věcí nasvědčuje tomu, že jsou dvojčata z proroctví.

Bohužel Dee už to ví také a ve spojení s dalšími dvěma nesmrtelnými napadne Hekatinu říši, a tak Hekaté stihne probudit pouze Sofiiny schopnosti. Josh si připadá méněcenný a hlavně zrazený, protože Nickovou vinou ztrácí nejbližšího člověka ve svém životě. Sofie totiž není tím, čím bývala, protože její probuzení způsobilo, že se mnohonásobně zvýšila její schopnost vnímat věci z okolí, což neumí vypnout. Naneštěstí není čas na to, aby ji to Hekaté naučila, jelikož její království je zničeno a propadá se zpátky do nicoty, ze které vzešlo.

Pod alchymistovým vedením utíkají na jih k čarodějnici, která ovládá jeden z nejdůležitějších živlů, vzduch. Shodou okolností je to i babička starověké upíří válečnice, která naučí Sofii vše, co umí, a nakonec jim pomůže utéct prostřednictvím kouzelných zrcadel, jelikož i zde je dostihne Dee se svojí armádou mrtvých.

Nahlédnout do Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela Nahlédnout do Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 

Další díly ke knize Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela

 
 

S Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sci-fi, fantasy pro děti

 
Knihkupectví / Sci-fi, fantasy / Sci-fi, fantasy pro děti / Alchymista - Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela