Alchymista

Kód: 8603869

Úplný název:

Alchymista (Livraga Jorge A.):

Autor a popis:

Livraga Jorge A., Nová Akropolis, 174 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
166 Kč (235 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Strhující děj románu nás provází dobrodružným životem mladého chemika Pabla Simona, člena hermetické lóže, který se uprostřed řádění inkvizice snaží zachránit tisíciletou moudrost a uplatňovat v životě poselství lásky svého Učitele.
Jelikož byl donucen uprchnout, odchází Pablo Simon na Orient. Na své pouti se dostává až do Indie, kde nalézá klíč k okultním vědám. Magie této země ho uchvátila natolik, že zapomněl na důvod své cesty, dokud jednoho dne nepotkal toho, kterému na Západě říkají Giordano Bruno. Je to muž, kterého pronásledují, aby mu zabránili šířit nauku ohrožující církevní dogmata, muž, kterého Pablo Simon viděl ve svých snech a který mu poskytne odpověď na to, co hledá.
Pablo Simon se s ním vrací do Evropy, ale cestou se ještě zastaví v Egyptě, vlasti Hermetismu. Poté se v Evropě shledá se svým bratrstvem a pokračuje ve své práci. Jeho nepřátelé ho však znovu začnou pronásledovat.
Odsouzení Giordana Bruna rozpoutá v jeho srdci vlnu nenávisti, což se stane jeho poslední zkouškou, v níž téměř ztroskotá… Avšak příprava, které se mu dostalo ve školách Východu a Západu, ho před touto pastí zachrání. Jeho osud je zpečetěn, a tak následuje kroky Giordana Bruna a mnoha dalších filozofů 16. století, kteří byli oběťmi nevědomosti a fanatismu své doby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alchymista do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alchymista.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alchymista (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alchymista bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Alchymista doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé