Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství

Kód: 2474390

Úplný název:

Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství (Novotná Bronislava, Novák Jiří): v tehotenství, prevence v detství

Autor a popis:

Novotná Bronislava, Novák Jiří, Grada, 244 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
76 Kč (89 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Atopickým onemocněním v těhotenství trpí obecně 30 % žen, z toho alergickou rýmou 20 % a průduškovým astmatem 12-14 % žen. Tato monografie pojednává o diagnostice a léčbě těchto chorob v graviditě na základě doporučení, vypracovaných pracovní skupinou Národního institutu zdraví (NIH) v Bethesdě. Národní program o edukaci a prevenci astmatu vychází z medicíny založené na důkazech a předkládá doporučení pro léčbou dlouhodobou i pro zvládání akutních stavů. Doporučení se týká také onemocnění, které astma často doprovázejí a mají podstatný vliv na jeho zhoršení (rýma, sinusitis a gastroezofageální reflux). Kapitoly o péči v graviditě jsou doplněny také o přípravu těchto pacientek k porodu. Druhá část knihy se věnuje nejdůležitější součásti medicíny, tj. prevenci alergie a astmatu. Vychází opět z mezinárodního doporučení Světové alergologické organizace (WAO) založeného na důkazech, doplněné dalšími novými poznatky. Opatření primární prevence by měla být uskutečněna již v průběhu gravidity a plynule přecházet do časných údobí života dítěte. Neméně důležitá je prevence sekundární (zábrana rozvoje onemocnění již u atopického jedince) a prevence terciární, která se týká zábrany zhoršení již existujícího onemocnění. Se stoupajícím nárůstem alergie a astmatu v populaci bude také stoupat počet těhotných žen trpícími těmito chorobami a jejich dětí, které budou v riziku jejich vzniku. Předkládaná kniha nám pomůže se lépe v problematice orientovat a zajistit správnou péči.

Nahlédnout do Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství Nahlédnout do Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Alergie a astma v těhotenství, prevence v dětství