Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy

Kód: 2463203

Úplný název:

Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy (Šmahel František):

Autor a popis:

Šmahel František, Karolinum, 616 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
404 Kč (520 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nejstarší dějiny Univerzity Karlovy tvoří významnou součást středověkého vysokého školství a svým evropským dosahem jsou stále středem badatelského zájmu domácích i zahraničních historiků. Už samo založení pražského vysokého studia císařem Karlem IV. v roce 1348 vyvolává řadu otázek. Bylo skutečně prvním na sever od Alp a na východ od Rýna, nepatří snad prvenství Erfurtu? K stále diskutovaným tématům náleží i nejstarší pečeť univerzitní obce. Nepatřila původně jen právníkům, kteří v letech 1372 tvořili samostatnou univerzitu v rámci pražského vysokého studia? Na tyto i další otázky a záhady dávají odpověď studie profesora Františka Šmahela, který se dějinám pražské univerzity věnuje téměř šedesát let. Soubor jeho 23 studií a rozprav v časovém rozpětí let 1348 až 1620 osvětluje výuku na artistické a lékařské fakultě, líčí události spojené s Dekretem kutnohorským a mimo jiné hledá první stopy humanismu na univerzitní půdě. Středem jeho pozornosti však vždy byli a jsou pražští studenti a jejich profesoři.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Alma mater Pragensis / Studie k počátkům Univerzity Karlovy