Almanach českých šlechtických rodů 2017

Kód: 8595543

Úplný název:

Almanach českých šlechtických rodů 2017 (Pouzar Vladimír):

Autor a popis:

Pouzar Vladimír, Martin, 512 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
318 Kč (430 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.11.2017 dopoledne. 
 

Pro generace dnešních třicátníků a čtyřicátníků je doba, kdy šlechta v zemích střední Evropy užívala politická a společenská privilegia, již dávnou minulostí.
Přesto, bezmála sto let po zrušení šlechtických titulů v nástupnických republikách bývalé monarchie, po desítkách let denunciování a pronásledování, vyvlastňování a nucené emigrace, čímž byly postiženy prakticky všechny šlechtické rody žijící v Čechách, na Moravě, ve Slezsku i na Slovensku, stále existuje v dnešní občanské společnosti zájem o historii šlechty i o její aktuální současnost.
Tento Almanach nemá být pouze příručkou ve smyslu „Who is Who“ (Kdo je kdo) anebo „Who with Whom“(Kdo s kým), ale je pro historií poučené čtenáře také zrcadlem dějinných událostí a společenského vývoje, které otřásaly Evropou a stvořily její dnešní stav. Politické, náboženské spory, povstání, války a diktatury často roztrhávaly šlechtické rodiny bez ohledu na to, zda šlo o rodiny původně české či přišlé z jiných koutů Evropy.
Naopak „sňatková politika“ šlechty směřovala ke smíru, překonávala národní a kulturní hranice a byla předpokladem pro shromáždění bohatého kulturního dědictví, které dnešní potomci šlechtických rodů uchovávají a o něž pečují.
Přes některá nedorozumění i historické chyby, které nastaly, vytvořila česká šlechta dodnes vnímanou identitu „českých zemí“.
Vydavatelům Almanachu budiž poděkováno za jejich snahu při vyhledávání a zpracovávání historických pramenů i odborné literatury. Všichni příznivci tohoto projektu a v neposlední řadě žijící potomci šlechtických rodin budou tuto práci v budoucnu podporovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Almanach českých šlechtických rodů 2017 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Almanach českých šlechtických rodů 2017.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Almanach českých šlechtických rodů 2017 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Almanach českých šlechtických rodů 2017 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Almanach českých šlechtických rodů 2017 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Almanach českých šlechtických rodů 2017