Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou

Kód: 7508188

Úplný název:

Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou (kol.): Konverzace

Autor a popis:

Lingea, 336 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Americká angličtina má dnes ve světě dominantní vliv nejen v obchodní komunikaci, ale i díky užívání v médiích, oblíbenosti amerických filmů a populární hudby. Od britské angličtiny se liší především: rozdílným pravopisem některých slov, částečně odlišnou slovní zásobou a výslovností. Americký pravopis ovlivnila hlavně snaha o zjednodušení a odlišení od původního britského. Typické jsou např. rozdíly v psaní ou – o – např. v britské favourite, honour a v americké favorité, honor, nebo psaní re – ér v britské centre, metre a v americké center, meter ap. Rozdílu ve slovní zásobě jsou stovky až tisíce. Ty nejznámější jsou např. výtah – BrE lift, AmE elevátor, byt – BrE flat, AmE apartment, benzin – BrE petrol, AmE gas, sladkosti – BrE sweets, AmE candy, hranolky – BrE chips, AmE French fries ap. Rozdíly ve výslovnosti jsou poměrně značné, ale těžko popsatelné. Velmi zjednodušeně lze říct, že americká výslovnost je proti britské obecně tvrdší a samohlásky jsou otevřenější. Akcent se však liší i mezi jednotlivými oblastmi USA.

Při cestách do Nového světa určitě oceníte tuto zbrusu novou konverzaci. Součástí příručky je i oboustranný slovník, přehled gramatiky a užitečný přepis výslovnosti.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Angličtina

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Angličtina / Americká angličtina - konverzace se slovníkem a gramatikou