Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek

Kód: 9038382

Úplný název:

Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek (de L\'Hôpital Guillaume): pana markýze Guillaume Francoise Antoine de L'Hopitala

Autor a popis:

de L`Hôpital Guillaume, OPS, 193 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (436 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

První český překlad slavné původní světové učebnice diferenciálního počtu. Je určena těm, kteří se zajímají o historii diferenciálního počtu jako doklad o počátcích kalkulu.

Nejprve se čtenář seznámí s pravidly tohoto výpočtu. Pak už se ukazuje použití diferenciálního počtu k nalezení tečen ke křivým čarám, k nalezení největších a nejmenších ordinát, k určení křivek, dotýkajících se nekonečného počtu polohou daných přímých nebo křivých čar, k řešení některých úloh spojených s výše uvedenými metodami či k novému způsobu využití diferenciálního počtu pro geometrické křivky.

Význam knihy v dějinách (nejen matematiky) neubírá ani to, že jej markýz L'Hôpital nenapsal zcela samostatně, ale zřejmě na základě přednášek svého učitele Johana Bernoulliho. Tehdy se na autorská práva hledělo pravda jinak, zvlášť když byla Bernoullimu bohatě zaplacena.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Analýza nekonečně malého za účelem chápání křivek