Analýza restitučních procesů v České republice

Kód: 2462954

Úplný název:

Analýza restitučních procesů v České republice (Zeman Karel): Restituce a ostatní procesy transformující vlastnická práva

Autor a popis:

Zeman Karel, Karolinum, 188 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
186 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace analyzuje vývoj zásadních procesů transformace národního hospodářství ČR od roku 1989 do roku 2010, a to procesu restitučního, procesu likvidace státních podniků, procesu konkurzního, resp. insolvenčního řízení státních podniků a procesu transformace státního majetku do vlastnictví obcí. Výzkum je rozdělen na analýzu vývoje procesu malé restituce dle zákona č. 403/1990 Sb., restituce mimosoudními rehabilitacemi dle zákona č. 87/1991 Sb., restituce zemědělského a lesního majetku dle zákona č. 229/1991 Sb., restituce církevního majetku dle zákona č. 428/2012 Sb., restituce židovského majetku dle zákona č. 212/2000 Sb. a restituce historického majetku obcí dle zákona č. 172/1991 Sb. U každého ze zkoumaných právních režimů je aplikována totožná systémová struktura výzkumu, přičemž stěžejní část zaujímá právní, institucionální, věcná, makroekonomická a statistická analýza každého z nich (pokud byla vstupní data k dispozici), která ústí v komparaci všech restitučních procesů realizovaných v ČR. Rozsáhlá analytická a komparativní část přináší makroekonomické, statistické a národohospodářské závěry. Monografie poprvé přináší ucelený přehled o všech restitučních procesech v ČR, o procesech likvidací a konkurzního, resp. insolvenčního řízení státních podniků a procesu transformace státního majetku do vlastnictví obcí, a je prvotním zdrojem většiny dat a analytických závěrů. Je určena odborné veřejnosti, studentům a všem zájemcům o ekonomii, hospodářskou politiku, národní hospodářství a související oblasti. Monografie volně navazuje na publikace věnované problematice privatizačního procesu a obecně změnám vlastnických práv v ČR.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Analýza restitučních procesů v České republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Analýza restitučních procesů v České republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Analýza restitučních procesů v České republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Analýza restitučních procesů v České republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Analýza restitučních procesů v České republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Analýza restitučních procesů v České republice