Arabský hřebec

Kód: 7438076

Úplný název:

Arabský hřebec (Andrlová Johanna):

Autor a popis:

Andrlová Johanna, Dybbuk, 384 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
230 Kč (317 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Je to milostný román, nebo to není milostný román?

Nora, když zjistí, že je těhotná a přes nepříznivou prognózu lékaře odmítne jít na potrat, dochází postupně k nezvratnému přesvědčení, že nic není náhoda, ale naopak, jestliže má její životní příběh být beze zbytku naplněn, je už předem počítáno s její vzpourou a neposlušností!
Jenom zázrak nás může vytrhnout z bahna lepkavé všednosti, na kterou jsme si zvykli a už ji ani nevnímáme. Cena za nalezení smyslu vlastního života, za určení vlastního osudu je vždy velká.
Všichni hlavní hrdinové: Nora, Ivan, Klára a Boris milují ruskou básnířku Marinu Cvetajevu. Opravdu je to smrt, pro kterou se Marina vrací do Ruska? Nebo věděla o něčem, o čem my zatím nemáme ani tušení? Co to je za sílu, která útek po útku tká předivo našeho příběhu? Láska? Bez které je marné pátrat po smyslu našeho života, která nás vede k odvaze, ale i k pokorné prosbě, bez které neexistuje ale ani odvaha, ani oběť? V tom nelehkém hledání, spojujícím konkrétní život Cvetajevy a obecné postupné lidské uvědomovování a poznávaní, pomáhají a svědčí o něm třeba i písničkářka Radůza, psycholog a popularizátor LSD Timothy Leary, náboženský myslitel a paleontolog Pierre Teilhard Chardin nebo matematik John. F. Nash.

Arabský hřebec není pouze milostný román, je to román o lásce, ve kterém se navíc projdete vesmírem. Tím, do kterého jsme se zrodili, i tím nezměrným a nekonečným v nás.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Arabský hřebec do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Arabský hřebec.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Arabský hřebec (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Arabský hřebec bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Arabský hřebec doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé