Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku

Kód: 2002246

Úplný název:

Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku (Laurens Henry): Od války v Zálivu k válce v Iráku

Autor a popis:

Laurens Henry, Academia, 376 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
276 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Kniha Arabský Orient za časů Ameriky. Od války v Zálivu k válce v Iráku je volným pokračováním monumentální historické trilogie [její součástí jsou ještě L´Orient arabe. Arabisme et islamisme de 1798 a 1945 (Arabský Orient: arabismus a islamismus v letech 1798-1945) a Le Moyen-Orient au 20e siecle (Blízký Východ ve 20. století)], jež přehledným způsobem podává obsáhlý a komplexní historicko-politický vývoj Blízkého východu.

Zatím poslední etapa tohoto vývoje v letech 1991-2005 i to, jak probíhala v jednotlivých zemích, tj. v Iráku, zemích Zálivu, Saudské Arábii, Sýrii, Libanonu, Jordánsku, Izraeli, Palestině i v Egyptě, se stala předmětem této knihy.

Kromě samotného autorského textu kniha obsahuje i řadu významných dokumentů, jako jsou resoluce Rady bezpečnosti OSN, projevy státníků, reakce tisku či velmi cenné statistické a srovnávací údaje, a není proto jen aktuální příručkou pro čtenáře, kteří se chtějí orientovat a porozumět současným složitým událostem na Blízkém východě, ale i historickým dokumentem s řadou faktů, reflexí a analýz, jehož hodnota trvale zůstává. Přeložila Arava Lena Novotná.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Arabský Orient za časů Ameriky - Od války v Zálivu k válce v Iráku