Architektúra / Architecture

Kód: 8905738

Úplný název:

Architektúra / Architecture (Bašová Silvia, Polomová Beáta, Urlandová Andrea): Poézia tvaru, rytmu svetla / Poetry of form rhythm light

Autor a popis:

PRO, 144 stran, jazyk - slovenština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
308 Kč (451 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Svojou koncepciou i záberom unikátna výtvarno-odborná publikácia predstavuje kľúčové estetické princípy architektúry. Umelecké fotografie historickej a súčasnej architektúry na Slovensku a v Česku, doplnené kvalifikovaným sprievodným textom, umožňujú pochopenie abstraktných princípov a poodhaľujú tajomstvo prepojenia estetiky a funkcie architektonických diel.

Fotograf Rastislav Bero, pôvodnou profesiou architekt, je živým príkladom symbiózy dvoch tvorivých prístupov pri hľadaní kritérií, ktoré podmieňujú vznik kultivovanej a kvalitnej architektúry. Jeho fotografie sú architektonické štúdie s charakteristickou vizuálnou poetikou. Vychádzajú zo zážitku vnímania celých komplexov, ale i detailov exteriéru a interiéru. Výtvarné chápanie priestoru, architektonický náhľad na architektúru, jej vyznenie, kompozíciu – všetky tieto hodnoty bude zreteľne vnímať aj čitateľ knihy, odborník či vnímavý obdivovateľ krásy.

Stručné a výstižné texty autoriek S. Bašovej, B. Polomovej a A. Urlandovej z Fakulty architektúry STU charakterizuje spojenie odborného a prozaického štýlu.

Úryvky z diela Citadela od A. de Saint-Exupéryho vhodne dotvárajú ducha diela. Prehľadný index poskytuje lokalizáciu objektov a mená autorov architektonických diel.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Architektúra / Architecture do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Architektúra / Architecture.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Architektúra / Architecture (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Architektúra / Architecture bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Architektúra / Architecture doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Architektúra / Architecture