Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka

Kód: 9052715

Úplný název:

Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka (Zikmund Jiří):

Autor a popis:

Zikmund Jiří, Lender, 116 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
240 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
 

Na přelomu 20. a 30. let 20. století provedl světoznámý fotograf Josef Sudek (1896–1976) nejméně při dvou návštěvách Hradce Králové fotografickou dokumentaci zdejší architektury. Konvolut dochovaných fotografií můžeme rozdělit na dvě části: tou první je zpracování historických památek na starém městě, jako je kostel Nanebevzetí Panny Marie od Carla Luraga ze 17. století nebo gotický chrám sv. Ducha. Druhou část tvoří soudobá moderní architktura. Josef Sudek se soustředil na architektonické skvosty puristické a konstruktivistické. Z nich vyčnívají především díla Josefa Gočára, ale i dalších architektů, Jana Rejchla, Oldřicha Lisky, Bohumila Slámy nebo Milana Babušky. Sudek fotografoval také veřejná prostranství (Jiráskovy sady, dříve Důstojnický park, Velké náměstí, Ulrichovo náměstí nebo výhledy z Bílé věže a pohled na město z Nového Hradce Králové). Tyto fotografie přidaly díky Sudkovu poučenému pohledu a nebývalému citu k již existující architektuře nové hodnoty a jsou tak svébytným uměleckým dílem. Fotografie jsou doplněny podrobným katalogem jednotlivých lokalit a staveb, jejich současnými fotografiemi, přehlednou mapou. Kniha je doplněna rejstříkem a anglickým resumé.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Architektura

 
Knihkupectví / Umění / Architektura / Architektura Hradce Králové na fotografiích Josefa Sudka