Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku

Kód: 8672061

Úplný název:

Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku (Bukačová Irena): na severním Plzensku

Autor a popis:

Bukačová Irena, Machart, 224 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
204 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Odkaz architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla (1677-1723) představuje jedinečný a ucelený soubor barokních staveb, výrazně ovlivňujících tvář české krajiny. Publikace se zaměřuje na jeden ze západočeských okruhů Santiniho tvorby, který vznikl díky plaskému klášteru během prvního a druhého desetiletí 18. století. Jeho dílo lze chápat jako vyvrcholení linie zvané opus italicum v českých zemích. Katalog staveb Jana Blažeje Santiniho Aichla na severním Plzeňsku zahrnuje deset architektonických památek, řazených abecedně podle lokalit (Hubenov, Kalec, Kostelec, Kozojedy, Mariánská Týnice, Mladotice, Nadryby, Nebřeziny, Plasy, Všehrdy), které tvoří jednotlivé kapitoly s bohatou ikonografickou přílohou, dosud neznámým archivními prameny, mapovým zobrazením, dostupnými plány a současnou fotodokumentací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku