Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě

Kód: 8689082

Úplný název:

Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě (Mezihoráková Klára):

Autor a popis:

Mezihoráková Klára, Ústav dějin umění Akademie věd ČR, 223 stran, jazyk - 19, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
268 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tématem knihy je středověká architektura klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě. Klášterům tohoto ženského řádu dosud nebyla věnována ucelená monografie, přestože se ve středověkém období jednalo o důležitý fenomén – do poloviny 14. století vznikl na našem území relativně velký počet devíti konventů dominikánských jeptišek. Kniha se soustředí na dosud existující architekturu řádu, kterou u nás dnes představují již jen dva komplexy – bývalý klášter sv. Kateřiny v Olomouci a bývalý klášter sv. Anny na Starém Městě v Praze. Těmto konventům náleží v rámci knihy podrobné kapitoly, v nichž je nastíněna jejich historie a stavební vývoj jejich budov, především obou kostelů, které se dochovaly jako poměrně celistvé gotické stavby a jsou tak významnými příklady středověké architektury mendikantek. Opomenuty ale nejsou ani zaniklé kláštery a důraz je kladen na zasazení celé skupiny českých a moravských konventů do kontextu středoevropského řádového stavitelství. Důležitou linii textu tvoří také problematika specifických stavebních úprav klášterních budov a kostelů dominikánských jeptišek, reflektujících požadavek přísné klausury řeholnic, a otázky ohledně funkcí jednotlivých prostor.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě