Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku

Kód: 7286248

Úplný název:

Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku (Blechová Lenka):

Autor a popis:

Blechová Lenka, Filosofia, 310 stran, jazyk - 19, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
278 Kč (364 Kč)
  / ks  
koupit
 

Přítomnost Židů na území Čech a Moravy je dosvědčena dochovanými prameny už od samých historických počátků českého přemyslovského státu. Trvale se Židé na zdejším území usazovali asi až od 11. století. Jejich společenské i právní postavení prošlo ve středověku značným vývojem. Obdobně jako v dalších evropských zemích, zejména v Říši, se stali i Židé v Českých zemích panovnickým regálem. I přes limity, které pro jejich život představovalo církevní a později i formující se zemské právo, byli Židé schopni se ve společnosti alespoň částečně prosadit a ve vymezeném prostoru žít a podnikat. Soužití křesťanského a židovského obyvatelstva v Čechách a na Moravě nebylo idylické, ale existovala období, kdy obě komunity žily vedle sebe v míru. Zároveň jsou ale i v Čechách a na Moravě od vrcholného středověku doloženy útoky na Židy motivované různými smyšlenými a odjinud přejatými obviněními. I když na tomto území až do vrcholného středověku pravděpodobně nedosáhly extrémního rozsahu, známého odjinud a z pozdějších dob, nelze je opominout. Publikace shrnuje všechny dochované doklady o životě židovských komunit na území Čech a Moravy od historických počátků až do roku 1347, tj. do nástupu Karla IV. na český trůn. Úvodní studie předkládá prvotní komentář a syntézu shromážděných pramenů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Archiv český, díl XLI.- Prameny k dějinám Židů v Čechách a na Moravě ve středověku