Arsinoé-Královna Egypta

Kód: 8917940

Úplný název:

Arsinoé-Královna Egypta (Kaiserová Maria Regina):

Autor a popis:

Kaiserová Maria Regina, Noxi, 319 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
166 Kč (238 Kč)
  / ks  
koupit
 

Arsinoé, Caesarova milenka, odpůrkyně Říma a Kleopatřina sestra. Vyrůstala v alexandrijském paláci, ve stínu starší sestry Kleopatry. Křehká zelenooká Arsinoé se jako čekatelka na trůn stala klíčovou postavou intrik a sňatkové diplomacie. Seznámila se s mužem, který byl úplně jiný než Římané a Heléni u královského dvora. S Achillem, vojevůdcem snědé pleti, vytvořila vizi naprosto odlišnou od Kleopatřiny politiky spojenectví s Římem. Za její vlády měla vzniknout africky orientovaná egyptská říše. Arsinoé vyzvala k povstání a nakrátko se zdálo, že svobodný Egypt není pouhá utopie. Potom však Achillovo vojsko utrpělo zdrcující porážku.
Arsinoé byla jako poražená vedena v triumfálním průvodu Římem. Římané současně v palácích u Tiberu vzdávali hold její sestře Kleopatře, kterou dosadili na egyptský trůn. Byl to však sám Caesar, kdo držel nad Arsinoé ochrannou ruku. Když s ním otěhotněla, musela uprchnout před Kleopatřinou žárlivostí.
Naděje na egyptský trůn se nikdy nevzdala, ale Kleopatra dokázala získat na svou stranu i dalšího silného muže Říma, Marka Antonia. To však ještě netušila, jak blízko se ocitla vlastnímu zániku, když Marka Antonia vyzvala, aby Arsinoé sprovodil ze světa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Arsinoé-Královna Egypta do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Arsinoé-Královna Egypta.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Arsinoé-Královna Egypta (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Arsinoé-Královna Egypta bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Arsinoé-Královna Egypta doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány