Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc

Kód: 2042617

Úplný název:

Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc (Neumannová Kateřina, Kolek Vítězslav): Možnosti komplexní lécby z pohledu fyzioterapeuta

Autor a popis:

Neumannová Kateřina, Kolek Vítězslav,, Mladá fronta, 172 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Možnosti komplexní léčby z pohledu fyzioterapeuta
Edice Aeskulap
Cílem předkládané monografie je pozvednout povědomí o skutečných možnostech dechové rehabilitace jako součásti komplexní nefarmakologické léčby CHOPN a astmatu, které je v České republice zatím malé, a to v neposlední řadě i pro nedostatek kvalitních českých publikací na toto téma.
V úvodu naleznete přehledné údaje z anatomie a fyziologie, zdůrazněna je odlišnost dechového systému u malých dětí oproti dospělým. Další kapitoly jsou věnovány kineziologii, chemické regulaci dýchání, funkčnímu vyšetření dechových funkcí a poruchám ventilace. Podrobně jsou zpracovány klinické jednotky asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc. Vedle precizního popisu farmakoterapie jsou uvedeny zcela nové nefarmakologické způsoby léčby AB a CHOPN se zaměřením na možnosti komplexní rehabilitační léčby.
V závěru knihy naleznete praktická doporučení pro klinickou praxi včetně faksimile poukazu na vyšetření/ošetření FT, zásad preskripce pohybové aktivity i nutričních doporučení. Jistě oceníte i názorné grafy a množství fotografické dokumentace, které jsou pro provádění rehabilitace nepostradatelné.
Předpokládáme, že se vzhledem ke své ojedinělosti stane tato monografie široce využívanou příručkou nejen pro fyzioterapeuty a rehabilitační lékaře, ale i pro lékaře pneumology, praktické lékaře a lékaře dalších oborů, kteří s takto nemocnými přicházejí do styku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Asthma bronchiale a chronická obstrukční plicní nemoc